در مراسم افتتاحیه هفتمین دور مسابقات مناظره دانشجویان ؛

علی منتظری: جوانان باید بتوانند با هم صحبت کنند

تهران- ایرنا- رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی می گوید : در مناظرات باید نوعی عقلانیت وجود داشته باشد ، جوانان باید بتوانند با هم صحبت کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، علی منتظری شامگاه شنبه در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران با بیان اینکه مسابقه و مناظره دانشجویی تمرین اجتماعی شدن است، افزود: گفت وگو، برقراری دیالوگ از اهداف برگزاری این مسابقات است و باید در آن شور و هیجان و جوانی و نشاط وجود داشته باشد تا بتواند به نیازهای جوانان پاسخ دهد.
وی با اشاره به اینکه این گونه مناظرات باید از نوعی عقلانیت نیز برخوردار باشد، خاطر نشان کرد: نباید این رقابت ها به کدورت و دلخوری میان جوانان بیانجامد و واقعا هدف این نیست که کدام تیم اول می شود یا دوم بلکه هدف موضوعات اجتماعی است و اینکه فعالیت فرهنگی و اجتماعی شکل گیرد.
رئیس گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر افزود: در این مسابقات باید جوانان بتوانند با هم صحبت کنند ، نباید مسیر گم شود چون درست است که باید شور و نشاط دانشجویی وجود داشته باشد اما باید بپذیریم که چگونه در مسایل اجتماعی و حل مشکلات مشارکت کنیم.
وی خطاب به جوانان حاضر در این نشست توصیه کرد اگر این مسابقات ایرادی دارد باید آن را حل و اصلاح کنند.
منتظری گفت : جهاد دانشگاهی نیز از نهادهایی است که توسط جوانان راه اندازی شد و و در طول این سال ها اشکلاتی که وجود داشت از سوی همین جوانان رفع شده است.

**ایسنا جوانان را از پشت میز به جامعه برد
براساس این گزارش ، علی متقیان مدیر عامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز در سخنانی با اشاره به سالروز افتتاح این خبرگزاری در روز 16 آذر سال 77 اظهار داشت: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی که امروز مسئولیت مناظره میان دانشجویان را برعهده دارد، روزی خبرگزاری ایسنا را بنا نهاد.
وی گفت: ایسنا حرکتی دانشجویی بود که جوانان را از پشت میز به جامعه برد تا با مردم آشنا شده و از مشکلات آنها رفع کند، به همین دلیل بزرگان عرصه رسانه گفتند که آرزو بر جوانان عیب نیست و در ادامه مسیر دیدند که جوانان توانستند گوی سبقت را بربایند و کاری کارستان کردند.
متقیان خبرنگاران این خبرگزاری را پرورش داده خود این رسانه دانست و افزود: تمامی نیروهای ما از دانشجویان هستند و ما آنان را تربیت کرده ایم.
وی با بیان اینکه گروه های متعددی در کشور برای مناظرات تشکیل شده است، ادامه داد: این گروه ها می توانند در سه سال آینده جریان فکری دیگری در ایسنا را پایه گذاری کنند چون مباحثی که امروز به آن پرداخته می شود تا سالیان سال در ذهن مناظره کنندگان باقی خواهد ماند و ایسنا نسز خانه جوانان و دانشجویان است.
به گزارش ایرنا مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران از فردا یکشنبه در دانشگاه علم و فرهنگ آغاز و تا روز سه شنبه هفت جاری ادامه دارد.
در این دوره از مسابقات 2 هزار و 308 دانشجو حدود 607 مناظره را برگزار کردند که در نهایت 12 تیم 4 نفره به مرحله نهایی راه یافته اند.
**9103**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال