سفیر اسپانیا در تهران :

داشته‌های فرهنگی‌ اسپانیا را با ایرانیان به اشتراک می‌گذاریم

تهران- ایرنا- سفیر اسپانیا در ایران گفت: با توجه به اینکه ایران و اسپانیا از تمدن غنی برخوردار هستند، طبیعتاً یکدیگر را جذب می‌کنند ما نیز با نمایش آثار کشورمان بخشی از داشته‌های فرهنگی‌مان را با مردم ایران به اشتراک می‌گذاریم.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از انجمن سینمای جوانان ایران، ادواردو لوپس بوسکتس به مناسبت نمایش آثار کوتاه سینمایی اسپانیا در ایران گفت: سینمای ایران را تا حدودی می شناسم و آثار ایرانی را در کنار فیلم‌های ایتالیا و اسپانیا بسیار دوست دارم.
وی افزود: اکثر فیلم‌های زنده یاد کیارستمی و اصغر فرهادی را دیده ام اما در حوزه فیلم کوتاه ایران معتقدم رویدادهایی مثل جشنواره فیلم کوتاه تهران نقش بسزایی در دیده‌ شدن این مدیوم از سینما خواهد داشت.
وی افزود: رویدادهایی مثل شب فیلم اسپانیا خیلی برای سفارتخانه‌ اسپانیا مهم است به دلیل اینکه به وسیله آن می توان بخشی از داشته‌های فرهنگی خودمان را با مردم ایران به اشتراک بگذاریم.
لوپس بوسکتس گفت: ما تمایل داریم که همکاری مان با انجمن سینمای جوانان ایران جهت برگزاری شب فیلم در شهرهای دیگر ایران مثل تبریز و شیراز ادامه داشته باشد و از این برنامه‌ها کاملاً حمایت می‌کنیم.
به گزارش ایرنا، انجمن سینمای جوانان ایران در راستای تقویت مناسبات فرهنگی با سایر کشورها برنامه‌‌های نمایش مشترک فیلم را در دستور کار داشته و طی ماه‌‌های گذشته شب فیلم ژاپن، شیلی و فنلاند را برگزار کرده است.
شب فیلم کوتاه اسپانیا با همکاری سفارت این کشور و امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران، شامگاه چهارشنبه 21 آذر (12 دسامبر) از ساعت 17 تا 19 درموزه سینما برگزار می‌شود.
فراهنگ**9246** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال