نماینده مردم تهران در مجلس:

باید به نقش زنان در پیشبرد اهداف توسعه اهمیت دهیم

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس، توانمندسازی زنان و ایجاد شرایط برای کارآفرینی آنها را قدمی بسیار مهم دانست و گفت: باید به نقش زنان در پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه اهمیت دهیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «فاطمه ذوالقدر» روز شنبه در حاشیه دومین کنفرانس روسای مجالس افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه درباره چالش های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای افزود: بهترین شیوه برای افزایش روابط اقتصادی، هماهنگی هیات های پارلمانی 6 کشور در مجامع پارلمانی و تاکید بر همگرایی این کشورها در مجامعی همانند مجمع مجالس آسیایی است که در نشست اخیر در استانبول نیز نکات مهمی در این زمینه مطرح شد.
وی خاطرنشان کرد: توانمندسازی زنان و ایجاد شرایط برای کارآفرینی آنها قدم مهمی است. شما باید به نقش زنان در پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه اهمیت دهیم، پیشنهاد من تشکیل انجمن توسعه منطقه‌ای زنان است تا نقش زنان به شکل نظامند پیگیری شود.
نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: تلاش برای افزایش و رونق گردشگری بین کشورهای عضو و برداشتن موانع در این زمینه یکی از عوامل مهم توسعه ارتباطات و رونق اقتصادی است. تحقق این امر نیازمند توجه ویژه مجالس و نهادهای متولی این حوزه است که می تواند نقش مهمی در توسعه پایدار، صلح و امنیت منطقه داشته باشد.
ذوالقدر تاکید کرد: تشکیل شهرک های صنعتی بین منطقه‌ای متشکل از همه کشورهای عضو در حوزه های مهم و راهبردی می تواند یکی از پیشنهادات راهبری برای توسعه ارتباطات و افزایش سرمایه‌گذاری بین منطقه‌ای باشد.
به گزارش ایرنا، دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، افغانستان، چین ، ترکیه و روسیه با موضوع چالش های تروریسم و تقویت ارتباطات درون منطقه ای صبح امروز در هتل پارسیان آزادی با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.
این کنفرانس عصر امروز با صدور بیانیه ای و برگزاری نشست خبری علی لاریجانی رییس دوره ای آن به کار خود پایان می دهد.
سیام*9121**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال