جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی دزفول پایان یافت

دزفول - ایرنا - دومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی با موضوع «انسان و محیط زیست» عصر جمعه با حضور مسوولان استانی در مجتمع فرهنگی هنری دزفول به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در این آیین گفت: جشنواره هنرهای تجسمی با موضوع انسان و محیط زیست تلفیق مبارکی از هنر و محیط زیست بود که در دزفول اجرا شد.
محمد جوروند افزود: ارتقای فرهنگ با زبان هنر امکان پذیر بوده و زبان هنر بیشتر از دیگر تریبون ها در جامعه تاثیرگذار است.
وی ادامه داد: برگزاری دوسالانه این جشنواره امکان پذیر است که بررسی خواهد شد.
مدیر هنری جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی نیز گفت: به افراد نخست این جشنواره جایزه 30 میلیون ریالی، نفرات دوم و سوم به ترتیب جایزه 20 و 15 میلیون ریالی تعلق گرفته است.
عبدالرضا رابطی افزود: به هنرمندان خارجی این جشنواره در رتبه های دوم 350 دلار پرداخت شد.
به گزارش ایرنا، در این جشنواره از بین آثار راه یافته به بخش طراحی، شبنم شهریاری از رشت رتبه دوم و شهاب موسوی از دزفول رتبه سوم را کسب کردند و با توجه به نظر هیات داوران هیچ اثری رتبه نخست را کسب نکرد.
در بخش آثار حجم سازی رتبه سوم به طور مشترک به پریسا گاراژیان از تهران و ماهان مقصودی از تبریز اختصاص یافت.
با توجه به نظر هیات داوران هیچ اثری حایز رتبه دوم و اول این بخش نشد.
در بخش نقاشی نیز شامینا آنام از بنگلادش حایز رتبه دوم، علی چهارمحالی حایز رتبه سوم شد و هیچ اثری حایز رتبه نخست نشد.
تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره ٣٣٠ اثر از ١٦ کشور است که در بخش مجسمه ٢٢ اثر، در بخش طراحی هفت اثر و در بخش نقاشی ٥٨ اثر از آثار برگزیده این جشنواره شدند. 
آذرنوش گیلانی، سید نظام ‌الدین امامی ‌فر، امین بختیاری، حمید نورآبادی، رضا چراغ ‌چشم و عبدالرضا رابطی از جمله اعضای هیات انتخاب حاضر در این جشنواره بودند. 
اعضای هیات داوران داخلی و خارجی این جشنواره را سید نظام‌ الدین امامی ‌فر، بهروز دارش، رضا رفیعی، آذرنوش گیلانی و کارن هیملز و ادهانس از کشور هلند تشکیل دادند. 
دومین جشنواره بین ‌المللی هنرهای تجسمی انسان و محیط زیست به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در گستره بین ‌المللی از هشت تا ١٦ آذر جاری در مجتمع فرهنگی سینمایی شهرستان دزفول برگزار شد.
7278/3022/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال