از درگیری لفظی کریمی و شفر تا عذرخواهی بابت رفتار هوادار سپیدرود

رشت - ایرنا - دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و سپیدرود رشت حاشیه های زیادی داشت که می توان به درگیری لفظی سرمربیان دو تیم و پاره کردن بنر هواداران استقلال توسط یکی از لیدرهای سپیدرود اشاره کرد که موجب عذرخواهی رشتی ها از آبی پوشان پایتخت شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم های فوتبال سپیدرود رشت و استقلال تهران عصر جمعه در هفته پانزدهم رقابت های فوتبال لیگ برتر کشور، در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم استقلال در بازی برتر و پرگل با نتیجه پنج بر صفر میزبانش را شکست داد.
با وجود بارش باران در رشت، طرفداران در این شرایط آب و هوایی به ورزشگاه آمدند و با حضور خود شوری دیگر به بازی دادند؛ همان طور که گفته شده بود فقط 10 درصد از ظرفیت ورزشگاه در اختیار طرفداران استقلال تهران قرار گرفت و این مقدار نیز در همان ساعات اولیه پر شد و هزاران استقلالی پشت درهای بسته ورزشگاه سردار جنگل رشت ماندند و با شعار «ورزشگاه خالیه - اس اسی جا نداره» نسبت به این موضوع اعتراض کردند.
بیرون ورزشگاه نیز به سبب ازدحام طرفداران استقلال، درگیری های پراکنده ای بین طرفداران دو تیم ایجاد شد که البته در بیشتر اوقات با مداخله نیروهای انتظامی، این درگیری ها فوری پایان می یافت.
پیش از آغاز بازی ورزشگاه پر از طرفداران سپیدرود و استقلال شد و هر یک از تماشاگران تیم محبوب خود را تشویق می کردند و البته در مواقعی نیز این تشویق ها تبدیل به توهین علیه تیم دیگر می شد؛ یکی از هواداران و لیدرهای سپیدرود قبل از آغاز بازی، به سمت بنر بزرگ طرفداران استقلال تهران هجوم برد و این بنر را پاره کرد که این رفتار با اعتراض شدید هواداران استقلال روبه رو شد و ماموران نیز فوری این تماشاگر خاطی را دستگیر کردند.
بازیکنان دو تیم حدود 45 دقیقه قبل از آغاز بازی برای گرم کردن خود وارد زمین شدند که در این هنگام طرفداران دو تیم بازیکنان را تشویق می کردند که در این بین، علی کریمی سرمربی سپیدرودی ها بیشتر از همه مورد تشویق قرار گرفت.
بنری با مضمون تیم اصیل گیلان - سپیدرود قهرمان، روبه روی جایگاه خودنمایی می کرد و بنری نیز با مضمون «امیرعطا تنها نیست»، بیانگر حمایت باشگاه سپیدرود از کودک گیلانی مبتلا به بیماری نصب شده بود.
هنگام ورود بازیکنان و کادر فنی دو تیم، طرفداران استقلال وینفرد شفر را مورد تشویق قرار دادند که این مربی آلمانی نیز با تکان دادن شال آبی خود به ابراز احساسات طرفدارانش پاسخ داد.
قبل از شروع مسابقه نیز کادر فنی سپیدرود رشت به رسم مهمان نوازی به سمت نیمکت استقلالی ها رفت و با اهدای دسته های گل، به آنان خوش آمد گفت؛ روح الله باقری و علی کریمی بازیکنان استقلال تهران به سمت نیمکت سپیدرودی ها و محمدرضا مهدوی، امین جوادی مقدم و حسین ابراهیمی بازیکنان سپیدرود به سمت نیمکت استقلالی ها رفتند تا با مربیان و نیمکت نشینان احوال پرسی کنند.
در جریان این دیدار و در نیمه نخست، وینفرد شفر در اعتراض به صحنه ای به سمت داور چهارم رفت که این عمل با واکنش علی کریمی سرمربی سپیدرود همراه شد و کریمی از شفر خواست سکوت کند و به سمت نیمکت خود برود.
در اواخر نیمه اول کوروش ملکی دروازبان سپیدرود رشت دچار مصدومیت شد اما به بازی ادامه داد تا بین دو نیمه جای خود را به ایمان صادقی دهد و این دروازبان ذخیره گرچه در نیمه دوم، سه گل دریافت کرد اما در چند مورد توانست موقعیت های خطرناک بازیکنان استقلال را مهار کند.
از دقیقه 70 و با توجه به بازی ضعیف سپیدرود رشت برابر استقلال تهران، طرفداران این تیم رشتی کم کم ورزشگاه را ترک می کردند تا در ترافیک سنگین پس از پایان بازی گرفتار نشوند.
جابر انصاری بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران که با صلاحدید کادر فنی از ابتدای این دیدار در ترکیب اصلی قرار گرفت، موفق شد گل سوم تیمش را به ثمر برساند و با به ثمر رساندن این گل، از فرط خوشحالی اشک از چشمانش سرازیر شد.
با به صدا درآمدن سوت پایان بازی، طرفداران استقلال سر از پا نمی شناختند و پیروزی پرگل خود در ورزشگاه سردار جنگل رشت را جشن گرفتند اما طرفداران سپیدرود همچنان علی کریمی سرمربی خود را تشویق می کردند که نشان می دهد این مربی جایگاه ویژه ای نزد هواداران سپیدرود دارد و بین آنان محبوب است.
پیش از این بازی، تیم استقلال تهران با 21 امتیاز از 13 مسابقه در مکان پنجم و سپیدرود رشت با 10 امتیاز از 14 مسابقه در مکان پانزدهم جدول 16 تیمی این رقابت ها قرار داشتند.
7285/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال