تصادف جاده ای، علت 42 درصد تماس های دیروز با اورژانس بود

تهران- ایرنا- سازمان اورژانس کشور اعلام کرد دیروز (پنجشنبه) 79 حادثه ویژه در سامانه مرکز هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت ثبت شد که 33 مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی یا همان تصادف بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت دیروز در 79 حادثه ویژه که به سامانه مرکز هدایت عملیات بحران وزارت بهداشت گزارش شد 337 مصدوم، خدمات فوریت های پزشکی دریافت کردند.
پیرحسین کولیوند ادامه داد: از مجموع مصدومان حوادث ویژه پنجشنبه، 289 نفر توسط اورژانس 115 به مراکز درمانی منتقل و 48 نفر به صورت سرپایی در محل، درمان شدند.
متاسفانه هر روز شاهد حوادث ترافیکی در کشور هستیم که کمترین عوارض آن، آسیب جسمی یا مرگ راننده است.
در هفته گذشته چندین حادثه ترافیکی رخ داد که چند مورد آن، تصادف با خودروهای حامل قاچاق سوخت بود.

** از مرگ مادربزرگ و جرح نوه ها تا تصادف خودروهای حامل سوخت قاچاق
از مهمترین حوادث ترافیکی هفته گذشته می توان به برخورد 2 دستگاه خودرو پراید با یک دستگاه سواری آر.دی در جاده 'تبریز-اهر' اشاره کرد.
در اثر این تصادف، راننده خودرو آر.دی فوت کرد.
6 نفر از سرنشینان هر سه وسیله نقلیه و راننده یکی از خودروهای پراید مصدوم و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان امام رضا(ع) تبریز منتقل شدند.
نمونه دیگر، واژگونی یک دستگاه پراید در محور 'چترود-زرند' بود که راننده پراید به علت بی توجهی به جلو از مسیر خود منحرف و واژگون شد.
در این حادثه سرنشین سواری پراید که خانمی میانسال بود در دم جان باخت و نوه های 6 ساله و 9 ساله این خانم به شدت مجروح و روانه بیمارستان شدند.
واژگون شدن یک دستگاه سواری 206 در جاده 'قلعه شور' اصفهان، تصادف دیگر هفته گذشته بود که راننده خودرو جان باخت و 2 سرنشین آن نیز به شدت مجروح شدند.
ر اثر واژگونی خودرو در خیابان اصلی شهر ریحانشهر از توابع شهرستان زرند استان کرمان، یک دستگاه خودرو پژو پارس به دلیل ناتوانی راننده در کنترل خودرو پس از برخورد با جدول حاشیه خیابان واژگون شد. در این حادثه یکی از سرنشینان خودرو، به دلیل شدت آسیب ها جان خود را از دست داد و عوامل امدادی 2 سرنشین دیگر را به بیمارستان رساندند.
در هفته گذشته شاهد وقوع یک فقره سانحه رانندگی در 'بلوار خلیج فارس' شهرستان البرز در استان قزوین بودیم که یک دستگاه زانتیا با 2 کارگر فضای سبز برخورد کرد که یکی از کارگران در دم جان خود را از دست داد و کارگر دیگر مصدوم و به مراکز درمانی اعزام شد اما به علت شدت مصدومیت پس از انتقال به بیمارستان، درگذشت.
طبق گزارش پلیس، هفته گذشته یک دستگاه کامیونت فوتون با سواری پژو در محور 'بروجن- لردگان' استان چهارمحال و بختیاری برخورد کرد که راننده پژو در صحنه تصادف جان خود را از دست داد و 2 سرنشین خودرو به بیمارستان منتقل شدند.
حوالی روستای 'جون آباد' در محور زاهدان-خاش یک دستگاه پژو405 حامل گازوئیل قاچاق با یک دستگاه پراید برخورد کرد که رانندگان 2 خودرو در محل حادثه فوت کردند.
یک دستگاه سواری ساینا حامل سوخت قاچاق نیز هنگام انحراف به چپ با یک دستگاه تریلی نفت کش در گردنه 'پدران' خراسان جنوبی برخورد کرد که در این حادثه 2 سرنشین خودرو ساینا در دم فوت کردند و یک نفر دیگر مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.
نکته مشترک در این تصادف ها، حمل سوخت قاچاق بود.

** دیگر حوادث ویژه اورژانسی
از دیگر حوادث ویژه ثبت شده پنجشنبه حادثه تروریستی چابهار و مسمومیت با گاز CO در تبریز با 26 مسموم بود.
واژگونی مینی بوس در محور روستایی 'زمان آباد' شاهرود با 10 مصدوم و واژگونی اتوبوس در محور 'مرودشت-شیراز' با یک مورد فوتی و هفت مصدوم نیز ثبت شد.
همچنین پنجشنبه سه مصدوم حوادث ویژه در سه ماموریت اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

اجتمام*7329*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال