دور جدید مذاکرات پاکستان و صندوق بین المللی پول آغاز شد

اسلام آباد - ایرنا - پس از شکست دور نخست مذاکرات اسلام آباد و اعضای صندوق بین المللی پول (IMF) برای پرداخت وام به پاکستان، مسئولان این کشور دور جدید مذاکرات را به شکل ویدیو کنفرانس با مدیران صندوق آغاز کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا پس از حدود 15 روز مذاکره اعضای هیأت صندوق بین المللی پول به سرپرستی «هرالد فنگر» با مسئولان پاکستانی، اعضای این هیات سی ام آبانماه بدون هیچ توافقی پاکستان را ترک کردند.
مقامات صندوق بین المللی پول از اداره درآمد فدرال پاکستان خواسته بودند که هر چه سریع تر راهبرد جدید مالی را برای افزایش درآمدها از طریق افزایش میزان مالیات ها تدوین کند.
این نهاد مالی همچنین کاهش 26 درصدی ارزش روپیه برابر دلار و دیگر ارزهای خارجی را خواستار بود تا از این روش دولت بتواند از طریق واردات نیز درآمد حاصل کند.
بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه های پاکستان، مذکرات این کشور با مسئولان صندوق پول بی‌نتیجه پایان یافت و اسلام‌آباد شرایط دریافت وام را نپذیرفت.
عمر وزیر اقتصاد و خزانه‌داری پاکستان در دیدار نهایی با «هرالد فنگر» اعلام کرد که نتوانسته با وی برای دریافت وام به توافق برسد.
وی تأکید کرد: پاکستان در حال حاضر برای جبران کسری بودجه خود نیاز به 12 میلیارد دلار وام دارد اما با توجه به شرایط سخت صندوق بین المللی پول این رقم را از کشورهای دوست تامین می کند.
البته پس از این تحولات بود که اسد عمر وزیر اقتصاد دولت فدرال پاکستان اعلام کرد که کشورش عجله ای برای دریافت بسته اعتباری از صندوق بین المللی پول (IMF) ندارد، زیرا این صندوق شرایطی از جمله کاهش ارزش روپیه و تغییر در سیاست مالیاتی را درخواست کرده است.
بر اساس اخبار منشتر شده روز جمعه رسانه های پاکستان، وزیر اقتصاد دولت فدرال پاکستان و «هرالد فنگر» سرپرست تیم مذاکره هیأت صندوق بین المللی پول (IMF) شامگاه گذشته در خصوص آخرین روند تحولات و مذاکرات دو طرف به صورت ویدئو کنفرانس رایزنی کرده اند.
با این حال، منابع آگاه اعلام کرده اند که درخواست پاکستان برای دریافت وام تا کنون تایید نشده است، زیرا این صندوق از اسلام آباد می خواهد تا اقدامات بیشتری انجام شود تا پرونده برای تصویب، به هیات اجرایی صندوق بین المللی پول ارسال شود.
دولت جدید عمران خان میراث دار مشکلات اقتصادی بسیار زیادی است که حل و فصل آن در اولویت های این دولت قرار گرفته است.
شبد**آساق**6125**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

جدیدترین مطالب سایت

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا:

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

به دنبال جان باختن دهها مسافر در قایق؛

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است

درپی اظهارات تحریک آمیز ترامپ درباره بلندی های جولان /

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است