سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جایگزین نیکی هیلی می‌شود

تهران - ایرنا - شماری از رسانه‌های آمریکایی بامداد جمعه در خبری به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که رییس جمهوری این کشور تصمیم به جایگزینی «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه با «نیکی هیلی» نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل متحد گرفته است.

به گزارش ایرنا، وی که همزمان معاونت موقت وزیر امور خارجه در امور دیپلماسی عمومی را عهده دار است، به علت اتخاذ مواضعی همسو در طول دوران فعالیتش، به محبوبیت قابل توجهی در میان اعضای کاخ سفید و مشاوران رئیس جمهوری آمریکا دست یافته است.
نوئرت پیش از این در خبرگزاری فاکس نیوز عضویت داشته است؛ شبکه‌ای که مورد توجه و عنایت ویژه «دونالد ترامپ» قرار دارد.
هیلی دو ماه پیش در اقدامی غیرمنتظره از سمت خود استعفا داده و اعلام کرده بود که تنها تا انتهای سال جاری میلادی به عنوان نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد باقی خواهد ماند.
پیش تر اسامی مختلفی از جمله «کلی نایت‌کرفت»، «جیمی مک‌کورت» و «ریک گرنل» به ترتیب سفرای آمریکا در کشورهای کانادا، فرانسه و آلمان به عنوان گزینه های احتمالی وی مطرح شده بودند.
هیلی در ادامه صفی طولانی از مقام های دولت ترامپ قرار می گیرد که استعفا داده یا اخراج شده اند.
از جمله گمانه زنی هایی که در ارتباط با دلایل استعفای وی مطرح شده، آماده سازی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است؛ با این وجود او بصراحت گفته که دست کم برای انتخابات 2020 نامزد نخواهد شد.
شبس**9386**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال