پلیس و دانش آموزان معترض در یونان درگیر شدند

آتن- ایرنا- آیین بزرگداشت دهمین سالگرد قتل یک دانش آموز، پنجشنبه شب در آتن پایتخت و شماری از شهر های یونان، منجر به خشونت و بروز درگیری با نیروهای پلیس شد.

به گزارش ایرنا از آتن، دانش آموزان سراسر یونان از رفتن به کلاس های درس خودداری کردند و معترضان با تجمع در خیابان مرکزی شهر آتن و دیگر شهرهای یونان با نیروهای امنیتی و پلیس درگیر شدند.
دانش آموزان بر این باورند که ده سال پیش 'الکسندر گریگورپلس' دانش آموز و نوجوان یونانی در تظاهراتی به عمد توسط نیروهای امنیتی به ضرب گلوله به قتل رسیده است.
تظاهرات کنندگان در مرکز شهر آتن در مسیر منتهی به پارلمان یونان با نیروهای امیتی درگیر شدند و نیروهای امنیتی برای متفرق کردن دانش آموزان از گاز اشک آور و باتوم استفاده کردند و مصدومان به بیمارستان های این شهر انتقال داده شدند.
شمار مجروحان هنوز مشخص نشده است.
دانش آموزان نیز با سنگ، شیشه و بمب های دست ساز (کوکتل ملوتف) به نیروهای امنیتی و پلیس حمله کردند که بر اثر این درگیری ها تعداد زیادی از خودروها و مغازه ها طعمه حریق شد.
بر اساس گزارش رسانه های خبری یونان، درگیری های مشابهی نیز در شهر تسالونیک واقع در شمال یونان و دومین شهر بزرگ این کشور و شهر پاتراس واقع در جنوب این کشور میان نیروهای امنیتی و دانش آموزان رخ داده است.
بیش از دو هزار و 500 نیروی پلیس مهجز به خودورهای آبپاش برای حفظ نظم و آرامش در شهر آتن به خیابان های مرکزی این شهر مستقر شده اند.
شبس**اروپام**462**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال