آلمان نسبت به وقوع فجایع انسانی در یمن هشدار داد

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه آلمان نسبت به وقوع فاجعه انسانی در یمن در نتیجه شکست مذاکرات صلح این کشور هشدار داد.

به گزارش ایرنا، سخنان «هایکو ماس» همزمان با آن مطرح می شود که روز نخست دور جدید مذاکرات صلح یمن از روز پنجشنبه در استکهلم سوئد به مدت یک هفته آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، ماس این سخنان را پنجشنبه در حاشیه بیست و پنجمین نشست شورای سازمان امنیت و همکاری اروپا در ایتالیا گفته است.
وزیر امور خارجه آلمان که چندی پیش کشورش فروش سلاح به عربستان به عنوان رهبر ائتلاف خودخوانده عربی در جنگ علیه یمن را تعلیق کرده بود، افزود: باید به تمامی گروه های شرکت کننده در مذاکرات برای توقف جنگ یمن فشار آورد.
وی بر ضرورت ورود کمک های بشردوستانه به تمامی نیازمندان یمنی بدون مانع تاکید کرد و گفت: در غیر اینصورت بسیاری از مردم تلف خواهند شد و به هر صورت ممکن باید مانع از وقوع این حادثه شد.
روابط ریاض و برلین آبانماه 96 با واکنش تند «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه وقت آلمان در اعتراض به بازداشت «سعد الحریری» از سوی مقام های ریاض، به سردی گرایید.
سخنان ماس در حالی مطرح می شود که چهارمین دور از مذاکرات صلح یمن از روز پنجشنبه با حضور طرف های یمنی به همراه «مارتین گریفیث» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در استکهلم سوئد به مدت یک هفته آغاز شد.
این دور از مذاکرات که قرار بود، ششم سپتامبر (15 شهریورماه) در ژنو سوئیس برگزار شود، با کارشکنی سعودی و امارات به تعویق افتاد.
دور نخست و دوم این مذاکرات سال 2015 (94) به ترتیب در شهرهای ژنو و بیل سوئیس و دور سوم آن سال 2016 (95) به مدت سه ماه در کویت برگزار شد که با کارشکنی کشورهای ائتلاف از جمله عربستان و امارات کار به جایی نبرد.
شبس**9363**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال