تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد ریالی برای حمایت از ورزش تدوین شد

بجنورد- ایرنا- دبیر کارگروه اشتغال و کارآفرینی وزارت ورزش و جوانان گفت: بسته تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد ریالی برای حمایت از ورزش کشور تدوین شده که منتظر ابلاغ سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.

محمدرضا برومند عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: این بسته به تایید وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی رسیده و در صورت ابلاغ با نرخ سود ارزان قیمت در اختیار فعالان ورزشی قرار می گیرد.
وی افزود: در این راستا نیاز است همکاران وزارت ورزش و جوانان جدی تر پیگیر این تسهیلات باشند تا با رفع مشکلات جزئی موجود به ۳۱ استان ابلاغ و مورد استفاده کارآفرینان بخش ورزش قرار گیرد.
برومند از ورزش به عنوان صنایع پررونق و پرقدرت یاد کرد و گفت: در کشور ما آنگونه که باید از این ظرفیت استفاده نشده و هنوز تبدیل به یک صنعت نشده و در محدوده بخش باقی مانده است.
وی این صنعت را هم ردیف صنعت نفت در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال دانست و اظهار داشت: ورزش رتبه دوم پتانسیل اشتغالزایی را در کشور دارد.
رئیس انجمن کارآفرینی ورزش دانشگاهی کشور افزود: امروز با توجه به محدودیت منابع، استخدام دولتی میسر نیست هر چند نیازهایی وجود دارد به طوری که بررسی ها نشان داده حدود ۲۰ هزار معلم ورزش کم داریم .
برومند با بیان اینکه متولی امر ورزش فقط وزارت ورزش نیست، اظهار داشت: هم اکنون جریان اکوسیستم کارآفرینی در بخش ورزش کشور آغاز شده و اگر به بلوغ خود برسد دیگر چیزی به اسم بیکاری برای فارغ التحصیلان ورزش نداریم.
وی به فارغ التحصیلان ورزشی توصیه کرد حتما مهارت های کارآفرینی و اشتغال را بیاموزند زیرا که کارآفرینی همانند یک ژن قابل انتقال از پدرانشان نیست بلکه یک مهارت است که باید فرا گرفته شود.
ط/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال