نتانیاهو لبنان را تهدید به مداخله کرد

بیروت- ایرنا- «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره عملیات موسوم به «سپر شمال» که از سه شنبه گذشته به بهانه کشف و انهدام تونل های منتسب به حزب الله در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان آغاز شد، تهدید کرد: احتمال جدی وجود دارد که کار را در داخل لبنان دنبال کنیم.

به گزارش ایرنا، نتانیاهو امروز (پنجشنبه) با بیان اینکه عملیات سپر شمال همچنان در مراحل اولیه خود قرار دارد، مدعی شد: در پایان این عملیات سلاح تونل هایی که حزب الله برای آن تلاش زیادی به کار بسته بود، از بین خواهد رفت و دیگر کاربرد ندارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی که به همراه جمعی از سفیران و دیپلمات های مقیم تل آویو از مرزهای شمالی سرزمین های اشغالی بازدید می کرد، این اقدام را گام دیپلماتیک مهمی برای تکمیل تلاش های عملیاتی و رزمی-مهندسی ارتش اشغالگر اسرائیلی علیه حزب الله و ایران خواند.
وی حفر تونل را سلاحی دانست که حزب الله در جنوب لبنان و جنبش حماس در غزه از آن بنابر نیازهای خود و برای تجاوزهای ایران علیه ما استفاده می کنند، و مدعی شد: هرکس به تعرض کند، حیات خود را به خطر می اندازد و حماس و حزب الله این را به خوبی یاد گرفته اند.
نتانیاهو از سفرا و دیپلمات ها خواست که به شدت «اقدامات حزب الله در نقض حاکمیت اسرائیل» را محکوم کنند و به کمپین تحریم های سخت و دشوار علیه «دو سازمان تروریستی حزب الله و حماس» بپیوندند.
نخست وزیر 69 ساله رژیم صهیونیستی با اشاره به پیگیری موضوع در شورای امنیت سازمان ملل، همچنین ابراز امیدواری کرد که در لبنان، هم دولت و هم گروه های این کشور، استفاده از سرزمین شان برای تجاوز علیه (دولت جعلی) اسرائیل را محکوم و جلوی آن را بگیرند.
همزمان با این اظهارات نتانیاهو، «سمیر جعجع» رئیس حزب «نیروهای لبنانی» خواست تا اگر وجود تونل ها تایید شد، دولت لبنان جلوی حزب الله را از دست زدن به چنین اقداماتی بگیرد چرا که برای لبنان و لبنانی ها خطرآفرینی می کند.
این در حالی است که شورای ملی رسانه های دیداری وشنیداری لبنان درباره «سقوط در چاله تبلیغاتی صهیونیست ها» به همه لبنانی ها از جمله رسانه ها هشدار داده بود و خواسته بود تا ترویج کننده ادعاهای دروغین دشمن نباشند.
رژیم اشغالگر صهیونیستی، از بامداد سه شنبه با ادعای اینکه قصد کشف و انهدام تونل های حفاری شده حزب الله را دارد، نیروهای خود را در طول 79 کیلومتر مرز با لبنان به حالت آماده باش درآورد و ماشین آلات سنگین و بولدوزهای اسرائیلی در آنسوی مرزها مشغول کندن زمین ها شدند؛ اقدامی که رئیس جمهوری، رئیس پارلمان و ارتش لبنان درباره گسترش آن به سمت خاک لبنان هشدار دادند.
خاورم**2054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال