پله:مقایسه مسی با من قیاس خوبی نیست

تهران- ایرنا- «پله» اسطوره فوتبال برزیل در مصاحبه ای جنجالی اعلام کرد که مقایسه کردن وی با «لیونل مسی» فوق ستاره تیم ملی آرژانتین، کسی که به زعم پله تنها یک مهارت داشته و «تک بعدی» است، مقایسه درستی محسوب نمی شود.

به گزارش گروه ورزشی ایرنا، روزنامه «فویا دِ سائوپائولو» برزیل روز پنجشنبه نوشت: مطابق اظهارات سلطان سلسائو، مسی تنها یک مهارت داشته و فقط می تواند با یک پا توپ را حمل کرده و به آن ضربه بزند، بنابراین «دیگو مارادونا» اسطوره آلبی سلسته، به مراتب بهتر از جادوگر آبی اناری ها است.
مسی با بیش از یک دهه درخشیدن در آسمان نیوکمپ، ستاره کهکشان فوتبال مدرن محسوب شده و در فهرست بهترین های تمام داوران ها، جایگاهی بلند برای خود را دست و پا کرده است.
این در حالی است که به زعم بسیاری، مسی که در دوران فوتبال حرفه ای خود جوایز بیشماری کسب کرده و رکوردهای زیادی را به ثبت رسانده است، با آمار خیره کننده گلزنی برترین بازیکنی است که دنیای فوتبال تاکنون به خود دیده است.
پله اما، معتقد است ستاره 31 ساله کاتالان ها «تک بُعدی» بوده و برای مقایسه شدن با اسطوره های فوتبال، زیاد از حد به پای چپش متکی است.
مردی که در دوران فوتبالی خود 1000 گل به ثمر رسانده و به همراه تیم ملی برزیل 3 بار جام قهرمانی جهان را بالای سر برده است، اظهار داشت: چگونه می توانید بازیکنی که خوب سر می زند و هر 2 پایش برای شوت زدن ساخته شده را با کسی که تنها با یک پا شوت می زند، یک مهارت دارد و نمی تواند ضربات سر خوبی بزند، مقایسه کنید؟!
پله ادامه داد: برای مقایسه با من باید کسی را بیابید که پای چپ و راستش به یک اندازه قدرتمند بوده و توانایی گل زدن با سر را هم داشته باشد.
پله در حالی که در رتبه بندی برترین های تمام دوران ها، جایگاهی بالاتر نسبت به مسی برای خود قائل شد، در اظهار نظری دیگر عنوان کرد که تعدادی دیگر از بازیکنان هم نسبت به ستاره آبی اناری ها، رتبه بالاتری دارند.
پله در این خصوص اظهار داشت: تا جایی که به من مربوط می شود، مارادونا یکی از بهترین های همیشگی است، اگر از من بپرسید که آیا او بهتر از مسی بود یا نه، پاسخ من مثبت است، بله مارادونا به مراتب بهتر بود.
وی ادامه داد: «فرانس بکمبائر» و«یوهان کرایوف» هم بازیکنان فوق العاده ای بودند.
با این حال، اگرچه پله شاید یکی از هواداران پر و پا قرص مسی نباشد اما دستاوردها و موفقیت های کاپیتان آلبی سلسته از زمان ظهور در جمع آبی اناری ها، غیر قابل انکار است.
مسی در سطح باشگاهی در 653 بازی آمار چشمگیر 567 گل را به نام خود ثبت کرده و در سطح ملی نیز در 128 بازی، 65 گل با پیراهن دوست داشتنی آرژانتین به ثمر رسانده است.
علاوه بر این، جادوگر آرژانتینی 5 بار موفق به تصاحب توپ طلا شده، به همراه کاتالان ها 9 بار عنوان قهرمانی لالیگا را فتح کرده، 4 بار در رقابت های معتبر لیگ باشگاه های اروپا تاجگذاری کرده و در سه دوره جام جهانی نیز حضور داشته است.
با این وجود، با توجه به ناکام ماندن وی در فینال جام جهانی و کوپا امریکا (جام ملت های آمریکای جنوبی)، افتخارات ملی ظاهرا از مسی گریزپا گریزان است.
ورزشی**3991**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال