ارتش پاکستان: بر بهبود روابط با هند متمرکز هستیم

تهران - ایرنا - سخنگوی ارتش پاکستان روز پنجشنبه اعلام کرد کشورش بر بهبود روابط دو جانبه با هند تمرکز کرده است.

سایت اینترنتی روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان نوشت ژنرال آصف غفور در کنفرانسی خبری، از اینکه هند موافق ادامه مذاکرات با پاکستان نیست، ابراز تاسف و از سیاست های حزب «بی.جی.پی» هند برای تضعیف روابط دوجانبه هند و پاکستان انتقاد کرد.
ژنرال غفور با اشاره به افتتاح گذرگاه مرزی 'کرتارپور' بین هند و پاکستان گفت: این پروژه در راستای تسهیل سفر جامعه پیروان مذهب 'سیک' هند به پاکستان بدون ویزا و زیارت معابد این کشور انجام شده است. وی افزود کرتارپور راهی یک طرفه از هند به پاکستان است و شهروندان پاکستان نمی توانند از این جاده برای سفر به هند استفاده کنند. گفته می شود این گذرگاه طی 6 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
به نوشته اکسپرس تریبیون، ژنرال غفور همچنین از کشته شدن 55 غیر نظامی و زخمی شدن بیش از 300 تن دیگر در مرز هند و پاکستان در سال 2018 به دست نیروهای هند خبر داد.
مراسم کلنگ زنی ساخت گذرگاه مرزی کرتارپور چهارشنبه 28 نوامبر (هفتم آذرماه) از سوی عمران خان نخست وزیر پاکستان در شهر مرزی «واگا» در ایالت «پنجاب» این کشور انجام شد. این پروژه به طول 4 کیلومتر، سفر پیروان مذهب سیک را به شهر 'کرتارپور' در پاکستان که مقدس ترین مکان پیروان این دین است، تسهیل می کند. دولت هند درخواستی را هم برای طرف پاکستانی ارسال کرد تا آنها هم آن سوی مرز ساخت این جاده را تا شهر 'کرتارپور' ادامه دهند.
هند و پاکستان از زمان رسیدن به استقلال در سال 1947 تا کنون، درگیری اختلافات سرزمینی وسیاسی بوده اند و تلاش ها برای انجام مذاکرات صلح بین دو همسایه ناسازگار، هموار به شکست انجامیده است.
**آساق**9470**1723

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال