یازدهمین مجمع دموکراسی بالی با حضور ایران آغاز به کار کرد

کوالالامپور- ایرنا - یازدهمین نشست مجمع دموکراسی اندونزی امروز -پنجشنبه- با شرکت وزیران امورخارجه کشورهای مختلف جهان، محمود فرازنده دستیار وزیر امورخارجه درامور آسیا و اقیانوسیه و ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر ایران در اندونزی به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، در جزیره بالی با شعار 'دموکراسی برای بهروزی ' آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، اجلاس دو روزه دموکراسی بالی که از سال 2008میلادی توسط 'سوسیلو بامبانگ یودهویوهو' رئیس جمهور سابق اندونزی به صورت سالیانه برگزار می شود، به یک پلتفرم تلاش برای رشد و ارتقای همکاری های منطقه ای و بین المللی در زمینه صلح و دموکراسی از طریق گفت وگو و استفاده اعضای شرکت کننده در اجلاس از تجارب یکدیگر دراین زمینه تبدیل شده است.
در اجلاس امسال نیز مقامات شرکت کننده از کشورهای مختلف جهان درباره تجربیات و یافته های علمی و عملی خود در حوزه دموکراسی با هدف افزایش رفاه عامه به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.
آیین افتتاحیه این مجمع امروز با سخنرانی 'رتنو مرسودی' وزیر امورخارجه اندونزی و با حضور 'بارون واکا' رئیس جمهوری نائورو به عنوان میهمان ویژه آغاز و سپس حاضران در دو نوبت صبح و بعد از ظهر درخصوص 'ایجاد نهادهای دموکراتیک با هدف دستیابی به رفاه پایدار' و 'نقش فناوری و نوآوری در آینده رفاه جامعه' به تبادل دیدگاه پرداختند.
با وجود زلزله 5.7 ریشتری با مرکزیت استان نوساتنگارا غربی اندونزی که موجب لرزش چند ثانیه ای محل برگزاری مجمع دموکراسی بالی در استان دنپاسار نیز شد ولی آیین افتتاحیه و دستورکار اصلی نشست بدون وقفه به کار خود ادامه داد.
براساس برنامه اعلام شده مجمع دموکراسی بالی فردا جمعه 7 دسامبر 2018 با قرائت نتایج مباحث مطروحه در این نشست توسط ریاست مجمع و همچنین ارائه گزارش از نشست های کنفرانس دانشجویان دموکراسی بالی و گردهمایی جامعه مدنی بالی و مجمع رسانه ها که بصورت جداگانه برگزار شده است، به کار خود پایان خواهد داد.
دراجلاس سال جاری نشست دانشجویان و دموکراسی نیز با حضور 150 دانشجو از اندونزی و سایر کشورهای مختلف برگزار می شود.
مجمع دموکراسی بالی در سال 2008 به ابتکار سوسیلو بامبانگ یودیونو رئیس جمهور سابق اندونزی تاسیس شد. در نخستین نشست این مجمع نمایندگان 40 کشور خارجی در آن حاضر بودند که این میزان مشارکت در سال 2017 و در دهمین نشست مجمع به 106 هیات از سراسر دنیا افزایش یافت.
نمایندگان اتحادیه های مختلف از جمله اتحادیه آفریقا، دبیرخانه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن)، اتحادیه اروپا و کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز در اجلاس بین المللی بالی حضور دارند.
وزیران امورخارجه برخی از کشورهای اتحادیه جنوب شرق آسیا'آسه آن'، استرالیا و نیوزیلند از جمله مقام های ارشد شرکت کننده دراین اجلاس هستند.
آساق **1599**2040

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال