مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت:

نیازمند بیش از 2 هزار متخصص رادیولوژی هستیم

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر تعداد متخصص رادیولوژی رسمی در مراکز دانشگاهی کشور، 375 نفر است‌ و برای پوشش خدمات مورد نیاز مردم در این مراکز به بیش از 2 هزار متخصص رادیولوژی نیاز داریم.

به گزارش گروه اجتماعی ایرنا از وزارت بهداشت، بهزاد کلانتری روز پنجشنبه درباره متخصصان رادیولوژی بیمارستان های دانشگاهی افزود: براساس سند توسعه درمان کشور نیاز به تخت های بستری و تجهیزات پزشکی مورد نیاز حدود دو برابر می شود که بر همین اساس، نیاز به نیروی انسانی از جمله متخصص رادیولوژی تا سال 1404 حدود دو برابر خواهد شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر 640 بیمارستان دانشگاهی با بیش از 96 هزار تخت فعال و تعداد 396 دستگاه سی تی اسکن، 165 دستگاه MRI و ٢٤ دستگاه سی تی آنژیو و صدها دستگاه سونوگرافی و سایر امکانات در سطح کشور وجود دارند.
کلانتری گفت: به علت مسائل فرهنگی و دینی و تمایل مردم به مراجعه به متخصص خانم، پزشکان زن برای ورود به دوره دستیاری رشته رادیولوژی تمایل بیشتری دارند. به عنوان مثال در سال جاری 188 متخصص رادیولوژی فارغ التحصیل در مراکز دانشگاهی توزیع شدند که تعداد 115 نفر از آنها خانم بوده اند.
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت بیان کرد: با توجه به نیاز کشور برای متخصص رادیولوژی، ضروری است ظرفیت پذیرش دستیار رشته رادیولوژی متناسب با نیازها افزایش یابد.
اجتمام9482* 2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال