بلغارستان به پیمان جهانی مهاجرت ملحق نمی شود

تهران - ایرنا - خبرگزاری 'رویترز' اعلام کرد: پس از تصمیم مجارستان، دولت بلغارستان نیز به 'پیمان مهاجرتی سازمان ملل متحد' ملحق نمی شود و در کنفرانس امضای این پیمان غیرالزام آور در کشور مغرب حضور نخواهد یافت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از رویترز، دولت بلغارستان معتقد است که در این برهه از زمان، ملحق نشدن به قرارداد جهانی مهاجرت موجب افزایش امنیت و حفظ منافع کشور و شهروندانش می شود.
'پیمان جهانی مهاجرت امن، منظم و منضبط' در اوایل تابستان امسال مورد موافقت 193 عضو سازمان ملل به غیر از آمریکا قرار گرفت .
در این پیمان به مسائلی از قبیل نحوه محافظت از مهاجران، ادغام آنان در جامعه میزبان و بازگشت آنها به سرزمینشان پرداخته می شود.
تا به امروز دستکم پنج کشور اروپایی دیگر از جمله مجارستان، جمهوری چک، لهستان و اسلواکی به اضافه آمریکا و استرالیا از پیوستن به این پیمان خودداری کرده اند.
به نوشته رویترز، بلغارستان که با جمعیتی 7 میلیونی در مسیر اصلی مهاجرت از خاورمیانه به اروپای غربی قرار دارد، اعلام کرده که همین حالا نیز تدابیری را برای توقف مهاجرت غیرقانونی و حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا اندیشیده است.
اروپام**9418**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال