معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی:

تحریم ها باعث رشد علمی کشور شد

گنبدکاووس - ایرنا - معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: با وجود آن که نیت دشمن از اعمال تحریم ها در 4 دهه اخیر، عقب نگه داشتن ایران در بخش های گوناگون بود اما تلاش، ایمان و سختکوشی جوانان باعث پیشرفت و موفقیت های فراوان کشور شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی باقری کنی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد واحد اسلامی گنبدکاووس اظهار داشت: تحریم ها از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش های گوناگون به طور متناوب و در حوزه های هسته ای و نظامی به طور کامل و 100 درصدی اعمال شد.
وی افزود: با وجود اعمال این تحریم ها و محدودیت ها فرزندان انقلابی ایران با تکیه بر دانش بومی دست آوردهای فراوان و ارزشمندی در نانو و دانش هسته ای به دست آوردند که رسیدن به این پیشرفت ها سبب هراس دشمنان شد.
معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: آنها بدنبال فشار آوردن در راستای منصرف ساختن کشور از رسیدن به قله های ترقی و پیشرفت دانش هسته ای و نانو هستند و از هیچ کوششی برای رسیدن به این اهداف شوم خود دریغ نمی کنند .
باقری کنی افزود: با وجود این موفقیت ها به خصوص در عرصه های هسته ای و نظامی، هنوز برخی حوزه ها مانند صنعت خودروسازی به پیشرفت های مورد انتظار نرسیده و عقب تر از کشورهای دیگر هستیم.
وی خطاب به دانشجویان گفت: باید مراقب رفتار خود بعنوان فرزندان انقلاب باشیم زیرا دشمنان با نگاهی ریزبینانه حتی از نوع پوشش ما پیام های امنیتی دریافت کرده و برای ضربه زدن به انقلاب از آن استفاده می کند.
9433/3091 /1596

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال