خبرنگار ایرنا برگزیده جشنواره بین المللی اربعین شد

تهران – ایرنا – «علی اکبر قزوینیان» خبرنگار گروه فرهنگی و هنری خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان برگزیده سومین جشنواره و سوگواره بین المللی عبرات معرفی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی اصغر قاضی عسگرنماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، همزمان با آیین اختتامیه سومین جشنواره و سوگواره عبرات در سالن همایش وزارت کشور برگزیدگان و برترین های 9 بخش این رویداد فرهنگی و هنری معرفی و با حضور حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشورو سردار احمد نوریان معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی، تجلیل شدند.
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در این مراسم با ارائه گزارشی درباره نحوه برگزاری این دوره، اظهار داشت: فراخوان این سوگواره با 9 موضوع و 19 محور از سال 96 منتشر شد.
حجت‌الاسلام حمید احمدی در این باره افزود: این جشنواره و سوگواره دو بخش داخلی و بین‌المللی داشت که جامعه المصطفی‌العالمیه مسئولیت بخش بین‌الملل را به عهده گرفت.
وی گفت: در مجموع با اتکا براطلاع‌رسانی مردمی و پشتوانه پیام‌رسانی خبرگزاری‌ها، حدود هفت هزار اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه رسید.
حجت‌الاسلام احمدی گفت: آثار ارسالی به این سوگواره طی سه مرحله مورد داوری قرار گرفت که امروز به برگزیدگان آن‌ها جوایزی به رسم تقدیر اهدا شد.
به گفته وی از میان آثار رسیده، 4700 اثر مربوط به شرکت‌کنندگان داخلی و 2300 مربوط به شرکت‌کنندگان خارجی است.
احمدی اظهارداشت: در برخی از حوزه‌ها به دلیل فشردگی و تنوع آثار، چند اثر به عنوان اثر برتر مورد تقدیر قرار‌گرفته و البته در برخی از حوزه‌ها نیز اثری شایسته تقدیر شناخته نشد.
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد: به هرحال تمام شرکت‌کنندگان در این سوگواره اگر حتی برگزیده نشده باشند، ماجور بوده و جایزه خود را به واسطه شرکت در این جشنواره از ساحت سیدالشهدا (ع) دریافت می کنند.
حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه در جشنواره امسال، رشد 50 درصدی حضور و ارسال آثارهنرمندان و دیگر اقشار مردم را به آن شاهد بودیم، این استقبال گرم و گسترده را نشانگر اقبال خوب به این رویداد نسبت به دوره های قبل می دانیم.
به گفته وی جشنواره سوگواره عبرات به دنبال این است تا هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر با خلق آثار هنری ارزشمند خود، مراسم اربعین را ماندگار کرده و خوشبختانه هنرمندان نیز در این حوزه اقدامات خوبی را انجام داده‌اند.
همچنین«مسابقه عکس موکب‌های اربعین حسینی» نیز از دیگر بخش های مراسم امروز بود که طی آن از چند اثر برگزیده در سومین سوگواره عبرات نیز تجلیل بعمل آمد.
زائران اربعین حسینی با ارسال عکس‌های خود با محوریت موکب‌های برپا شده از مبدأ حرکت تا مقصد کربلا و برگشت با تأکید برتعاملات انسانی در موکب‌ها را ثبت و دراین رویداد که به همت «نخستین ایستگاه پیاده‌روی اربعین موکب آیلند» برگزار شده بود، شرکت کردند.
فراهنگ ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال