جشنواره «کودکآنلاین» دیدگاه‌های انتقادی کودکان را تقویت می‌کند

تهران- ایرنا- مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: جشنواره کودکآنلاین زمینه آموزش به والدین را فراهم می‌کند و موجب تقویت دیدگاه‌های انتقادی کودک در فضای مجازی می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش در جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره «کودکآنلاین» با اشاره به وظایف بنیاد سینمایی فارابی اظهار کرد: وظیفه ما حمایت از تولید محتوا در حوزه سینمای کودک و نوجوان است و هر سال در اصفهان جشنواره‌ای در این خصوص برگزار می‌شود.
وی افزود: رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جشنواره ایجاد نگاه تخصصی به شبکه‌های اجتماعی است که همین موضوع فرصت مناسبی برای گفتمان‌سازی محسوب می‌شود و به همین بهانه متخصصان حوزه رسانه می‌توانند دیدگاه‌شان را در این زمینه مطرح کنند.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد: برگزاری این جشنواره، زمینه آموزش به والدین را فراهم می‌کند و موجب تقویت دیدگاه‌های انتقادی کودک در فضای مجازی می‌شود به طوری که کودکان هر موضوع مطرح شده‌ای را در فضای مجازی باور نمی‌کنند.
وی به اعضای این شورا توصیه کرد تا در هیات داوران افراد خلاق و با استعداد انتخاب شوند.
سیدجمال هادیان دبیر جشنواره نیز در این جلسه اظهار کرد: دبیرخانه جشنواره کودکآنلاین، خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همراهی همراه اول تجهیز شده و آغاز به کار کرده است.
وی تصریح کرد: 27 آذرماه آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره است و تاکنون استقبال خوبی از سوی ایده‌پردازان و فیلمسازان صورت گرفته است.
فراهنگ**9246** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال