دبیر جشنواره پردیس دانشگاه هنر عنوان کرد:

تعامل بیشتر هنرمندان با طبیعت شهری رویکرد جشنواره پاییز-برگ

تهران - ایرنا - دبیر جشنواره «پاییز برگ» گفت: ایجاد فضایی برای درک، ارتباط و تعامل بیشتر هنرمندان با طبیعت شهری، بافت تاریخی و بهره گرفتن از مواد و مصالح موجود در فضا، رویکرد اصلی این رویداد است.

فرشته زمانی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، گفت: در این رویداد برگ های پاییزی به عنوان ماده ی اصلی کار هنرمندان مورد توجه است.
وی اظهار کرد: در شهرهای مدرن و پرجمعیت مثل تهران شاخصه های فصول به درستی قابل درک نیست.
دبیر جشنواره پاییز - برگ افزود: پاییز و زمستان در خاطرات کودکی همواره رنگ و بویی خاص داشته که امروزه در کلان شهر ها به سختی قابل لمس است. ایده این رویداد با تاکید بر خصوصیات شاخص هر فصل (پاییز- برگ) و درک و تعامل هنرمندان و مردم در یک محیط شهری ( بافت تاریخی) شکل می گیرد.
زمانی با اشاره به اینکه در شهر تهران برگهای پاییزی همچون زباله های شهری جمع آوری می شوند، گفت: یکی دیگر از اهداف مهم برگزاری جشنواره تمایز بین خصوصیات رنگین پاییز با زباله های شهری، توجه بیشتر هنرمندان به برگ ها به عنوان مواد خلق اثر هنری و تعامل با مردم در یک محیط شهری است.
وی با بیان اینکه 15 نفر از هنرمندان برای اجرای آثار خود در جشنواره حضور دارند، تصریح کرد: زمانی که هنرمند در بین مردم و خارج از فضای گالری اثری هنری خلق می کند، تاثیر بسیاری بر مخاطب و فرهنگ شهری دارد و به صورت مستقیم با مردم در تعامل و ارتباط است.

** نحوه برگزاری جشنواره
زمانی در توضیح برگزاری این جشنواره اظهار کرد: انجمن دانش آموختگان دانشگاه هنر با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و شهرداری منطقه 12 رویداد پاییز- برگ را در مدت زمان نوزدهم تا بیستم آذر ماه در محل پردیس باغ ملی دانشگاه هنر برگزار می کند.
دبیر جشنواره پاییز- برگ ادامه داد: هنرمندان علاقه مند به حضور در جشنواره باید ایده های خود را بر پایه استفاده از برگ های پاییزی اجرا کنند، اما در انتخاب مدل کاری خود همچون چیدمان، هنرمحیطی، پرفورمنس، هنر ویدئو، عکاسی و استفاده از ابزارها و مواد تلفیقی برای خلق آثار آزادی عمل دارند.
وی خاطر نشان کرد: شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان و عموم مردم آزاد رایگان است و از آثار برگزیده تقدیر و در قالب کتاب منتشر می شود.
9465** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال