تیم ملی فدای جاه طلبی؛

سفر کاراته کاهای ایران به چین با هزینه شخصی

تهران - ایرنا - کاراته کاهای ایران برای حضور در لیگ جهانی «شانگهای» با هزینه شخصی راهی چین شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ کاراته نخستین حضور خود را در بازی های المپیک 2020 توکیو تجربه خواهد کرد و بر همین اساس، ورزشکاران این رشته باید در مسابقات متعدد شرکت کنند تا امتیازات لازم را برای رسیدن به سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی جهان کسب کنند.
با این حال، مسئولان فدراسیون که این روزها تمام فکر و توان خود را به ماندن در مدیریت این رشته معطوف کرده اند، توجه چندانی به شرایط تیم ملی ندارند.
چهارمین مرحله سری «آ» لیگ جهانی کاراته از روز جمعه هفته جاری به مدت سه روز به میزبانی چین و در شهر شانگهای آغاز می شود که تیم ملی ایران در آن حضور نخواهد داشت.
«امیر مهدی زاده»، «ذبیح اله پورشیب» و «هامون درفشی پور» سه ملی پوش کاراته ایران در مسابقات جهانی اسپانیا به همراه «حسین سمندر» ملی پوش سابق کشورمان با هزینه شخصی راهی چین شده اند تا در این رویداد به میدان رفته و امتیازات لازم را برای بهبود شرایط خود در رنکینگ المپیکی، کسب کنند.
تیم ایران در حالی به این رویداد اعزام نشد که چند روز قبل «ژاله فرامرزیان» معاون توسعه منابع مالی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد، فدراسیون کاراته 100 درصد اعتبارات خود را دریافت کرده است.
امید است مسئولان این فدراسیون المپیکی به جای قدرت نمایی شخصی و یارکشی در کاراته نگاه خود را معطوف تیم ملی کنند، چرا که موفقیت های تیم ملی کاراته ایران در بخش مردان بود که در 2 سال اخیر، کاراته را به رشته ای موفق در عرصه بین المللی تبدیل کرده است.
بلاتکلیفی در ریاست این فدراسیون و تلاش دیگر مسئولان برای انتخاب شدن به عنوان سرپرست و حفظ قدرت، اکنون تیم ملی را به انزواء برده است.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال