طی یک هفته گذشته،

57 عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند

کابل- ایرنا - وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در یک هفته گذشته 57 عضو گروه طالبان از جمله چند فرمانده مهم این گروه کشته و مناطق زیادی از وجود این گروه پاکسازی شده است.

به گزارش ایرنا، وزارت کشور افغانستان روز چهارشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد که در این مدت مقداری سلاح، مهمات و 13 عدد مین از بین برده شده است.
وزارت کشور افغانستان در باره تلفات نیروهای دولتی در این مدت اشاره ای نکرده است اما امروز منابع خبری افغانستان از کشته شدن چهارپلیس و اسارت هشت تن دیگر به دست طالبان خبر دادند.
از استان «غزنی» در 145 کیلومتری غرب کابل پایتخت نیز خبر رسیده است که نیروهای دولتی پس از چهار سال شهرستان «خوگیانی» را از طالبان پس گرفته و نیروهای دولتی در آن مستقر شدند.
فرماندهی پلیس استان غزنی افغانستان به رسانه های محلی این کشور گفته است که در این عملیات که برای پاکسازی این شهرستان راه اندازی شده بود، 12 تن از افراد طالبان کشته و 18 تن دیگر زخمی شدند.
از استان «غور» در مرکز افغانستان هم خبر رسید است که «سیدضیاحسینی» رئیس امنیت پلیس این استان هنگام بازگشت از شهرستان «دولت یار» با انفجار بمب جاسازی شده طالبان مواجه شد که از این حمله انفجاری جان بسلامت برد.
آساق*291**1337

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال