پرونده ارز دانشجویی در حال بررسی است

تهران - ایرنا - پس از نوسانات ایجاد شده در ارز، دانشجویان ایرانی خارج از کشور با مشکلات مالی ناشی از این نوسانات مواجه شده اند و سازمان امور دانشجویان در حال پیگیری وضعیت ارز است.

ابراهیم حاجی زاده مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، در این زمینه، بیان کرد: مسئله ارز دانشجویی، نحوه پرداخت آن و دانشجویان حائز شرایط دریافت ارز توسط سازمان امور دانشجویان در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: سازمان امور دانشجویان این مسئله را از طریق بانک مرکزی پیگیری می کند که نتایج و تصمیمات قطعی آن به زودی اعلام خواهد شد.
یادآور می شود: تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور که به گفته مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان تعدادشان به حدود 400 نفر می رسد، درخواست انتقال به داخل داده اند تا نوسانات ارزی شرایط آنها را بیشتر تحت تاثیر قرار ندهد.
از سوی دیگر، دانشجویان ایرانی خارج از کشور که با هزینه شخصی در دانشگاه های خارج تحصیل می کنند، درخواست دریافت ارز دانشجویی را دارند.
در همین زمینه چندی پیش، حدود چهار هزار نفر از دانشجویان خارج از کشور در نامه ای به رئیس جمهوری خواهان رسیدگی به این وضعیت و دریافت ارز شدند.
**9492** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال