رئیس فدراسیون تیراندازی: در تهیه سلاح و مهمات مشکلات جدی داریم

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: در حال حاضر این فدراسیون نیازمند تهیه سلاح و مهمات برای ملی پوشان این رشته ورزشی است اما به دلیل وارداتی بودن آنها و افزایش قیمت ارز با مشکلات جدی مواجه شده است.

«علی دادگر» که روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی با خبرنگاران گفت وگو می کرد، با بیان این مطلب اظهار داشت: در این فدراسیون روزانه 500 هزار تومان هزینه فشنگ و سایر ملزومات هر ورزشکار است و با این میزان مشکلات ارزی و ریالی که اکنون بر کشور حاکم شده، تلاش می کنیم تا هیچ اعزامی را از دست ندهیم.
وی خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات مکرر با مسوولان وزارت دفاع موضوع واردات سلاح حل شد اما در حال حاضر تنها مشکل ما مالی است. وقتی قیمت ارز 2 برابر می شود پول تهیه سلاح هم 2 برابر خواهد شد با این حال مسئولان وزارت دفاع قول دادند که در ارتباط با تولید مهمات داخلی حداقل ها را تامین کنند.
رئیس فدراسیون تیراندازی درباره برگزاری اردوی تیم ملی نیز یادآور شد: این اردوها در حدود 10 روز تشکیل می شود و در تفنگ و تپانچه سعی کردیم از تمامی ظرفیت و افرادی که توانستند رکوردهای بالایی بزنند بهره ببریم تا بهترین ها تحت نظر مربی خارجی و داخلی انتخاب شوند.
وی با بیان اینکه 9 اعزام برای کسب سهمیه بازیهای المپیک در پیش است، عنوان کرد: چنانچه توانایی مالی داشته باشیم تیم را برای کسب سهمیه بازیهای المپیک به مکزیک اعزام خواهیم کرد.
دادگر با اشاره به اینکه قرارداد «آلکساندر سماکین» مربی خارجی تیم ملی در بخش تپانچه تا عید نوروز تمدید شده است، گفت: با توجه به اینکه با ارز دولتی مربیان را استخدام می کنیم و ارز هم چهار برابر شده برای ما میسر نیست که با هزینه بالا مربی بیاوریم و به همین دلیل در بخش تفنگ به مربیان داخلی بسنده کرده ایم.
رئیس فدراسیون تیراندازی با تاکید بر اینکه به دنبال تقویت بودجه سال 98 هستیم، افزود: لازم است بودجه ما در سال 98 تقویت شود و در سال 99 که بازیهای المپیک 2020 ژاپن است هزینه ای به آن صورت نخواهیم داشت چون دیگر مسابقه ای وجود ندارد که ما کسب سهمیه کنیم. به همین دلیل مکاتباتی را در این خصوص انجام دادیم تا در ارتباط با اعزام ها مشکلی نداشته باشیم.
دادگر در ادامه به این پرسش که «چرا اردوی تیم ملی دیر تشکیل شده است» پاسخ داد و گفت: بخشی از این ایرادات وارد است اما بخشی از آن به تشخیص مربی بوده است. به عنوان نمونه در اهداف پروازی و در رشته تراپ مربی اعتقاد دارد اردو باید با تاخیر برگزار شود اما در اسکیت معتقد است باید هر روز تمرینات برگزار شود. در ارتباط اردوی تیم ملی تفنگ و تپانچه اگرچه مقداری با تاخیر برگزار شد اما ملی پوشان اکنون منظم و به صورت مستمر این اردوها و تمرینات را ادامه می دهند تا خلاء های پیش آمده را جبران کنند.
رئیس فدراسیون تیراندازی با اشاره به اینکه هر چقدر کرسی های جهانی و آسیایی داشته باشیم به نفع کشور است، ادامه داد: با توجه به اینکه 147 شرکت کننده در مجمع جهانی حضور داشتند و کشورها 2 رای داشتند، توانستم 150 رای کسب کنم. این موضوع نگاه دنیا را نسبت به تیراندازی ایران عوض می کند تا ایران هم از این پس در تصمیم سازی های فدراسیون جهانی نقش داشته باشد.
اردوی تیم ملی تیراندازی از پنج آذر در سایت تیراندازی ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد و تا 22 آذر ادامه دارد.
ورزشی**9128**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال