معاون وزیر ورزش:

منتظر نظر مجلس درباره بازنشسته‌های هیات‌های استانی هستیم

تهران- ایرنا- معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به 2 رویکرد سازمان بازرسی و دیوان محاسبات درباره بازنشسته های هیات های استانی اعلام کرد: این وزارتخانه با ارسال نامه ای، منتظر اعلام نظر مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت بازنشسته های هیات های استانی است.

«امیررضا خادم» این موضوع را روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا و در پاسخ به پرسشی درباره تکلیف رئیسان بازنشسته هیات های ورزشی استان ها عنوان کرد.
وی اظهار داشت: سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات به عنوان 2 دستگاه نظارتی درباره رئیسان بازنشسته هیات های استانی نظر متفاوتی دارند. سازمان بازرسی معتقد است که این قانون شامل رئیسان بازنشسته می شود اما نظر دیوان محاسبات در این باره متفاوت است.
معاون وزیر ورزش وجوانان افزود: سازمان بازرسی کل کشور قبل از اعلام نظر دیوان محاسبات نظر خود را درباره منع بکارگیری بازنشسته های هیات های استانی بر اساس قانون اعلام و وزارت ورزش و جوانان هم به همه استان ها ابلاغ کرده است.
نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی گفت: البته رئیسان هیات های استانی توسط مجامع انتخاب می شوند و اگر تخلفی رخ دهد، خود هیات و فرد متخلف پاسخگوست و از این منظر ارتباطی به وزارت ورزش و جوانان ندارد.
خادم اضافه کرد: بنابراین بر اساس تحلیل سازمان بازرسی، هیات های استانی به عنوان نهادهای عمومی غیردولتی محسوب شوند و این قانون شامل آنها می شود. اما با تفسیر دیوان محاسبات کشور این قانون شامل هیات ها نمی شود و رئیس هیات بازنشسته متخلف نیست.
معاون وزیر ورزش و جوانان می گوید: با این تحلیل و تفسیر برای رفع این ابهام، وزارت ورزش و جوانان نامه ای به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است تا وضعیت هیات های استانی در این زمینه روشن شود. در هر دو صورت وزارت ورزش و جوانان جایگاه نظارتی، ارشادی و ابلاغی دارد و پاسخگویی عملکرد با خود هیات های استانی است.
مقام معظم رهبری روز گذشته سه‌شنبه در جلسه درس خارج فقه، با تاکید بر اهمیت و لزوم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، به طور روشن فرمودند: «این قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون در واقع حلقه‌ی بسته‌ی مدیریتی را که گاهی اوقات در بعضی از جاها سال‌های سال طول می‌کشد، این حلقه‌ی مدیریتی بسته را باز میکند، و راه را برای جوان‌ها می‌گشاید که بتوانند خودشان را برسانند به مراکز مدیریتی.»
ایشان بیان کردند: «مساله این است و الّا اصل این قانون، قانون خوبی است، باید هم اجرا بشود و بهترش هم همین است که خود نمایندگان محترم مجلس قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند که دیگر این اشکالات پیش نیاید، مجبور نشوند که به اجازه‌ی رهبری متوسل بشوند.»
در پی فرمایشات رهبر معظم انقلاب؛«کاظم جلالی» رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفته است: «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ملاحظات معظم له را برای اصلاح قانون به این مرکز اعلام کرد که قرار است با همکاری جمعی از نمایندگان، کارشناسان، پژوهشگران و معاون قوانین مجلس طرحی را جهت اصلاح قانون مطابق با نظر مقام معظم رهبری تدوین و آماده شود.
با ابلاغ این قانون در 26 شهریورماه امسال توسط رئیس جمهوری، مهلت ترک بازنشسته های در دستگاه های اجرایی فردا- پنجشنبه 15آذرماه به پایان خواهد رسید.
تاکنون هفت رئیس فدراسیون ورزشی بازنشسته پیش از پایان مهلت قانونی استعفا کردند.
ورزشی**9250**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال