ملی پوش بسکتبال ایران: فیلیپین را به خوبی مهار کردیم

تهران- ایرنا- ملی پوش بسکتبال ایران با اشاره به حساسیت دیدار با فیلیپین گفت: به شکلی عجیب این مسابقه را مدیریت کردیم و با دفاع خوب برنده شدیم.

محمد جمشیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی اظهار کرد: در این پنجره ابتدا با استرالیا بازی کردیم. درباره استرالیا اینطور می خواهم توضیح بدهم که اکنون تیمی وارد قاره آسیا شده که دیدار سوم و چهارمی المپیک را 89 بر 88 به اسپانیا باخته است. بزرگی این تیم در سطحی است که تعداد بازیکنانش محدود نیست و خود سرمربی شان در نشست خبری گفت بازیکنانش هیچ تفاوتی باهم ندارند.
او ادامه داد: قطعا بازیکنان شاغل در NBA خیلی خوب هستند اما اینکه بگوییم این تیم مثلا تیم سوم یا چهارم استرالیا بوده درست نیست چون همه بازیکنان این کشور در یک سطح قرار دارند و واقعا خوب هستند. پتانسیل بسکتبال استرالیا واقعا خیلی بالا است و اگر می خواهیم موفق شویم اول باید بپذریم که با چه تیمی بازی می کنیم و حریفمان در چه سطحی است.
ملی پوش بسکتبال ایران همچنین گفت: درباره دیدار با استرالیا نیز باید بگویم که واقعا روز ما نبود. خیلی از شوت های ما گل نمی شد و ما 20 ریباند از حریف عقب بودیم.
ستاره تیم ملی ایران در دیدار با فیلیپین افزود: فشار بازی، استرس یا ترس از استرالیا هرچه بود آن مسابقه گذشت و ما سعی کردیم در دیدار مقابل فیلیپین جبران کنیم اما واقعا اختلاف ما با استرالیا زیاد نیست و این را در آینده ثابت خواهیم کرد. به نظرم اختلاف ما با استرالیا نهایتا 10 تا 15 امتیاز است. البته باید به نبود حامد حدادی و دیگر بازیکنان تیم ملی نیز اشاره کنم که قطعا در کار ما تاثیرگذار بود.
ملی پوش بسکتبال ایران با اشاره به نفرات جوان تیم ملی گفت: حدود 70 درصد از بازیکنان برای نخستین بار پیراهن تیم ملی را به تن می کردند و نباید انتظار خیلی زیادی از آنها داشت. این نفرات جوان هستند و باید اجازه رشد پیدا کنند تا بهتر شوند. قطعا انتقاد از این بازیکنان تاثیر مثبتی روی کار تیم ملی نخواهد داشت.
جمشیدی درباره دیدار با فیلیپین نیز تصریح کرد: روند بازی به این شکل پیش رفت که ما در نیمه اول از حریف عقب بودیم اما بازی کاملا نزدیک بود. این مسابقه واقعا حساس بود و تیم ما به شکلی عجیب آن را مدیریت کرد. تک تک بچه ها واقعا تلاش کردند و در این مسابقه تک تک امتیازها حساس بود. در دقایقی از مسابقه، اختلاف به 8 امتیاز رسید، کاهش پیدا کرد، به دو امتیاز رسید و در نهایت ما پیش افتادیم که نشان می دهد چقدر هر امتیاز مسابقه حساس و پراهمیت بوده است.
ملی پوش بسکتبال ایران همچنین گفت: ما از ابتدای مسابقه تمام تلاشمان را در دفاع و حمله داشتیم. در کوارتر اول و دوم هم خوب بودیم اما خدا را شکر در کوارتر چهارم با برنامه تر بازی کردیم و خونسردی خوبی داشتیم و در نهایت برنده شدیم.
بهترین پست دو بسکتبال آسیا در سال 2017 درباره دفاع تیم ملی برابر فیلیپین نیز بیان کرد: واقعا دفاع خوبی داشتیم. هر کدام از بازیکنان که وارد زمین شدند دفاع خیلی خوبی داشتند. سنترهای تیم در پوشش هایی دفاعی خیلی خوب بودند و همین کار تیمی در دفاع به برد ما کمک کرد.
او درباره کنترل جیسون کاسترو بازیکن کلیدی تیم فیلیپین نیز گفت: این بازیکن خیلی توانمند است. بارها برابرش در تیم ملی و لیگ فیلیپین بازی کرده بودم و می دانستیم بازیکنی است که در لحظه های حساس می تواند زهر خود را بریزد اما در این مسابقه انقدر فشار دفاعی روی او بود که موقعیت های بسیار خوبی را از دست داد.
جمشیدی در پاسخ به این سوال که تیم ملی با چه شرایطی باید راهی جام جهانی شود تا به سهمیه المپیک نیز برسد؟ تصریح کرد: صعود به المپیک اتفاق بزرگ و مهمی است و این اتفاق به نفع تک تک اعضای جامعه بسکتبال است. فدراسیون، بازیکن، مربی، داور تا رسانه های بسکتبالی از صعود تیم ملی به المپیک توکیو نفع می برند و برایشان خیلی خوب است. من به عنوان یک بازیکن می گویم که تیم ملی برای حضور موفق در جام جهانی نیاز به برگزاری بازی های دوستانه بزرگ دارد. در بازی با استرالیا هنوز از این تیم ترس داشتیم و معتقدم اگر سه بار دیگر با آنها بازی کنیم با اختلاف بیشتر از 10 امتیاز نمی بازیم و حتی می توانیم برنده هم باشیم.
او افزود: هرچقدر که بتوانیم با تیم های بزرگ بازی کنیم قطعا رشد بیشتری خواهیم داشت. قبل از جام جهانی 2014 در تورنمنتی چهار جانبه با برزیل، اسلوونی و لیتوانی بازی کردیم که باعث رشد ما شد.
ورزشی**ع-ح**9118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال