دبیر فدراسیون: هفتمی ایران درتنیس روی میز جهان کار بزرگی بود

تهران-ایرنا- دبیر فدراسیون تنیس روی میز ایران گفت: کسب عنوان هفتم در بخش تیمی مسابقات تنیس روی میز قهرمانی جوانان جهان کار بزرگی بود که ارزش آن کمتر از کسب مدال نیست.

محمود نظری روز چهارشنبه با بیان اینکه جوانان ایران با کسب این عنوان در رقابت های قهرمانی جهان انتظارات فدراسیون و جامعه تنیس روی میز کشور را برآورده کردند در گفت و گو با ایرنا، افزود: پیش از این ما دررقابت های قهرمانی جهان تنها در بخش انفرادی شرکت می کردیم اما این بار و با توجه به توسعه فراگیرتر این رشته در بین گروه های مختلف سنی در داخل کشور و همچنین روند رو به رشد رتبه ورزشکاران ایران در آسیا با دعوت فدراسیون جهانی درمسابقات تیمی نیز شرکت و عنوان هفتمی را از آن خود کردیم.
وی افزود: البته شرکت دررقابت های تیمی جهان و کسب عنوان در این رقابت ها به آسانی به دست نیامده و حاصل برنامه ریزی بلند مدت دررده های سنی است که از سه سال پیش با شروع به کار تیم مدیریتی جدید روند رو به جلو آن سرعت بیشتری به خود گرفت.
دبیر کل فدارسیون تنیس روی میز کشورمان در پاسخ به این سئوال که چه برنامه هایی برای توسعه این رشته دررده های سنی در داخل و خارج از کشور انجام شده است نیز گفت: برای اینکه بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم در گام نخست استعدادهای این رشته را با برگزاری رقابت های منطقه ای دررده های مختلف شناسایی و با برگزاری رقابت های داخلی در سطح ملی برترین ها را به رقابت های بین المللی اعزام کردیم.
وی افزود: خوشبختانه برنامه ها به بار نشست و از عنوان دوازدهمی آسیا به نهم، سپس به هفتم و درادامه به برنز تیمی در آسیا رسیدیم و برای نخستین بار به جمع 16 تیم برتر جهان صعود و به رقابت های جهانی دعوت شدیم این درحالی است که درگذشته تنها سه بار آن هم به صورت انفرادی نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان شرکت داشتند.
نظری با بیان اینکه کسب عنوان در بخش تیمی بسیار دشوارتر از بخش انفرادی است، اضافه کرد: ما در حالی به فرانسه که عنوان سومی این رقابت ها را کسب کرد باختیم که بازیکنان درصورت داشتن تجربه بیشتر می توانستند این تیم را شکست دهند.
به گفته وی البته کسب عنوان هفتمی آن هم در جدال با تیم هند که در سال های گذشته همواره در دیدار های مستقیم تیم های ما را در هر دو بخش انفرادی و تیمی به راحتی شکست می دادند به دست آمد که بسیار ارزشمند است.
وی در ادامه از حمایت مسئولان وزارت ورزش از فدراسیون تنیس روی میز قدردانی کرد و اظهارداشت: تنیس روی میز امروز به یک رشته مدال آور تبدیل شده و انتظارات از این رشته ورزشی افزایش یافته برهمین اساس امیدواریم برای ادامه این راه حمایت از این رشته همچنان ادامه داشته باشد.
تیم تنیس روی میز جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان دربندیگو استرالیا با کسب عنوان هفتمی به کار در بخش تیمی پایان داد و جوانان ایران از امروز در رقابت های انفرادی به میدان می روند.
تیم اعزامی ایران با پایان یافتن رقابت های انفرادی نوزدهم آذرماه به ایران باز خواهد گشت.
ورزشی **9144**9118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال