جزئیات جلسه کارگران هفت تپه با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس

تهران- ایرناپلاس- نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از جلسه اعضای این کمیسیون با نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت تپه برای حل مشکلات و پیگیری مطالبات آن‌ها خبر داد.

محمدرضا بادامچی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت کارگران معترض هفت تپه به خبرنگار ایرناپلاس می گوید: عصر امروز موضوع کارگران هفت تپه در کمیسیون اجتماعی بررسی شد  و گروه های مختلف ازجمله نماینده کارگران در این جلسه حضور داشتند.

وی ادامه می دهد: خوشبختانه نماینده کارگران بیانیه ای را خواندند که نشان از آغاز به کار مجدد بود و ان شاالله با حضور مدیریت جدید، مسئولان به مسائل آن ها رسیدگی کنند و مشکلات شان حل شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی در پاسخ به اینکه گروهی از کارگران دریافت دو ماه از حقوق معوقه خود را تکذیب کرده اند، می گوید: بر اساس بیانیه ای که نماینده آن ها خواند، آرامش به کارخانه و کارگران بازگشته و بناست مشکلات آن ها یکی پس از دیگری حل شود. البته از ما کمک خواستند تا این مشکلات ازجمله موضوع طبقه بندی مشاغل، خصوصی سازی و نقدینگی  برای آن ها حل شود و مسئولان ازجمله نمایندگان سازمان خصوصی سازی قول هایی در این زمینه داد.  

وی در همین راستا تأکید می کند: بناست مشکلات آن ها در کمیته ها و کمیسیون ها تخصصی مرتبط مطرح و پیگیری شود.

نماینده  تهران درباره اطلاعات جدید از وضعیت اسماعیل بخشی، یکی از کارگران بازداشت شده هفت تپه تصریح می کند: کمیسیون پیگیر مطالبات صنفی این کارگران است و نمایندگان هم موضوع بازداشت ایشان را دنبال می کنند. اعضای کمیسیون با مساعدت در کنار آن ها خواهند بود تا تشنجی پیش نیاید و این مشکل هم هرچه سریع تر حل شود.
 
از اوایل مهر ماه سال جاری، کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به حقوق معوقه خود بعد از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی دست به اعتصاب و اعتراض زدند. در پی این اعتراضات، چهار تن از کارگران این شرکت بازداشت و چندی بعد سه تن از آن ها آزاد شدند. استاندار خوزستان چندی پیش ، خبر از پرداخت دو ماه از حقوق کارگران را داد. دو روز قبل و در پی توافقات صورت گرفته، کارگران هفت تپه به اعتصابات خود پایان دادند و به کارخانه بازگشتند.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال