نایب رئیس کمیته ملی المپیک:

فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان مسلمان احیا می‌شود

تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیته ملی المپیک از احیای فدراسیون بین المللی ورزش زنان مسلمان با هدف گسترش، تقویت و هویت بخشی ورزش زنان مسلمان با حفظ حدود فرهنگی و شرعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «طاهره طاهریان» که روز سه شنبه در نشستی با عنوان «تجربه مدیریتی زنان در عرصه ورزش» سخن می گفت، با اعلام این مطلب، یادآور شد: در احیای این فدراسیون بین المللی، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک همکاری نزدیکی خواهند داشت.
وی همچنین یادآور شد که اقدامات قانونی و اجرایی لازم برای احیای فدراسیون بین المللی ورزش زنان مسلمان در دست اقدام است.
این مقام ورزشی افزود: فدراسیون اسلامی ورزش زنان که یک فدراسیون بین‌المللی محسوب می‌شود، سال 69 با موافقت روسای کمیته‌های بین‌المللی و آسیایی المپیک در تهران فعالیت خود را آغاز کرد اما در سال 89 فعالیت آن متوقف شد.
نایب رئیس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: از آنجا که اعتبار و امتیاز این فدراسیون از سوی مراجع بین‌المللی آن حفظ شده راه‌اندازی دوباره آن کار پیچیده‌ای نیست.
طاهریان همچنین در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها یادآور شد: وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده که همه زیرساخت ها را برای حضور بانوان در ورزشگاه ها آماده کرده است ولی من تصمیم گیرنده نیستم اما همه تلاشم را خواهم کرد که این مهم صورت پذیرد.
نایب رئیس کمیته ملی المپیک به حضور گسترده بانوان در عرصه های مختلف ورزشی و کسب عناوین مختلف آنان در بخش های گوناگون ورزشی اشاره و تاکید کرد: بدون شک این موفقیت ها در سایه تلاش و همت بانوان گسترش بیشتری خواهد یافت.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال