معاون وزیر ورزش خبر داد:

بازنشسته‌های ورزشی باید تا پنجشنبه پست‌های خود را ترک کنند

تهران- ایرنا- معاونت پشتیبانی و منابع مالی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به نامه اخیر اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام کرد: بر اساس قانون منع به کارگیری بازنشستگان تمامی افراد بازنشسته ورزشی تا روز پنجشنبه هفته جاری (15 آذر) می بایست پست های خود را ترک کنند.

به گزارش ایرنا؛ «ژاله فرامرزیان» روز سه شنبه این اظهارات را در حاشیه بازدید از اردوی تیم‌های ملی جانبازان و معلولان به خبرنگاران بیان کرد و گفت: این قانون شامل همه افراد می‌شود.
وی درباره وضعیت «احمد ضیایی» و «محمدصادق فرجی» برای ادامه فعالیت در فدراسیون های والیبال و کاراته هم اظهار داشت: اگر بازنشسته‌ ای بر اساس قانون عمل نکند، وزارت ورزش در صدور احکام و پرداختی ها بر اساس تکلیف اقدام می کند.
معاون وزیر ورزش درباره بازنشستگی «فریبا محمدیان» معاون امور ورزش بانوان هم گفت: وی پیش از موعد و با 20 سال کار، خود را بازنشسته کرده و چون تخلفاتی در بازنشستگی محمدیان رخ داده است، شکایتی تنظیم کرده که ما منتظر نتیجه آن برای ادامه فعالیت این معاون هستیم.
فرامرزیان ادامه داد: خانم محمدیان در مدت حضورش در این وزارتخانه تلاش های خوبی در حوزه بانوان داشته که امیدواریم از ظرفیت وی در این دستگاه اجرایی بهره مند شویم.
وی درباره نامزدی فریبا محمدی به عنوان نایب رئیس بانوان در کمیته ملی پارالمپیک نیز اظهار داشت: بر اساس اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک نایب رییسی شغل محسوب نمی‌شود و حضور ایشان در این پست بلامانع است.
معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه به خصوصی سازی باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و یادآور شد: تقاضای خصوصی سازی این دو باشگاه از طرف وزارت ورزش و جوانان به هیات وزیران و سازمان خصوصی اعلام شده که هنوز مصوبه ای برای خصوصی سازی این دو باشگاه ابلاغ نشده است.
فرامرزیان اضافه کرد: پس از تصویب خصوصی سازی این دو باشگاه، مطابق قانون سازمان خصوصی سازی درباره رقم واگذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
وی در خصوص بازدیدش از اردوهای تیم‌ ‌ملی جانبازان و معلولان نیز گفت: با توجه به عملکرد موفق ورزشکاران جانباز و معلول در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا و بویژه تیراندازی، برای قدردانی از این ورزشکاران در فدراسیون جانبازان حاضر شدم.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: پیش‌بینی ما برای این فدراسیون چهارمی آسیا بود که توانست به جایگاه سوم در بازی‌های پاراآسیایی برسد. ما نیز بر اساس تفاهمنامه ای که در این خصوص داشتیم اعتبارات این فدراسیون را افزایش خواهیم داد. البته بیشترین توجه ما تامین اعتبارات برای هیات ها است و تلاش می کنیم هیات های جانبازان و معلولان اعتبارات خوبی دریافت کنند.
فرامرزیان خاطر نشان کرد: یکی از مسائل اصلی جانبازان و معلولان دسترسی مناسب به امکانات ورزشی با رویکرد توسعه ورزش همگانی است. بنابراین تلاش می‌کنیم زیر ساخت‌های لازم را برای ایجاد نشاط و شادابی در جانبازان برای جامعه فراهم کنیم و همواره نگاه حمایتی از آنها داشته باشیم.
وی درباره مشکلات تجهیزات تیراندازان معلول و جانباز توضیح داد: در حال‌ حاضر ما به محدودیت‌های که برای ورود تفنگ و ساچمه به کشور وجود دارد، آگاه هستیم. حداکثر تلاش تولید این تجهیزات در ایران است.
معاون وزیر ورزش در خاتمه یادآور شد: این فدراسیون تاکنون 80 درصد بودجه خود را دریافت کرده است و تلاش می‌کنیم بودجه مازاد بر اساس نتایجی که فدراسیون‌ها در مسابقات مختلف کسب می‌کنند به آنها اختصاص دهیم.
ورزشی**9250**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال