ضرورت ثبت کالا در سامانه جامع انبارها درالبرز

کرج- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز ازضرورت ثبت کالا درسامانه انبارها براساس ابلاغیه سراسری دراین استان خبرداد.

«بر اساس طرح سامانه جامع انبارها که از ابتدای آبان ماه سال 1395 به صورت سراسری ابلاغ شده است همه اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا خرید و فروش و انبار می کنند باید آدرس و مشخصات دقیق انبارهای خود را در سامانه جامع انبار و مراکز نگهداری کالا ثبت کنند».
جهانگیر شاهمرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چنانچه در بازرسی های نوبه ای کارشناسان، کالای ثبت نشده مشاهده شود به عنوان کالای احتکاری تلقی و پس از تشکیل پرونده تخلف، صاحب کالا را به مراجع قانونی معرفی خواهند کرد.
وی اضافه کرد: شناسایی انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور، تسهیل فرایندهای الکترونیکی از قبیل صدور بارنامه آنلاین و بیمه آتش سوزی از طریق سیستمی کردن این فرایندها، ثبت ورودی و خروجی کالایی هر واحد نگهداری کالا و اخذ گزارش از میزان موجودی کالا در تمام واحدهای نگهداری کالایی کشور از جمله اهداف این سامانه هستند که به اهداف کلانی همچون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و احتکار از طریق رصد دقیق جریان کالا در انبارهای کشور ختم می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز خاطرنشان کرد: مطابق بند پنج قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمام اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف به رعایت احکام این قانون هستند .
وی یادآورشد: همچنین بر اساس تبصره 2 ماده پنج قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وارد نمودن اطلاعات خلاف واقع یا ناقص یا با تاخیر در سامانه های موضوع این قانون نیز جرم به شمار می رود.
شاهمرادی افزود: طبق ماده 13 آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف است از صدور بارنامه برای مبادی و مقاصدی که در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت نشده اند، جلوگیری می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: هر مرکز نگهداری کالایی که کالا یا بار در آن نگهداری یا به آن وارد یا از آن خارج می شود باید در این سامانه به آدرس www.nwms.ir ثبت نام کند.
وی افزود: انبارها، واحد های تولیدی، صنفی، کشاورزی، معادن، سردخانه ها ، واحد های بهداشتی و درمانی یا واحد دامی مشمول بازدید کارشناسان هستند.
اکنون دراستان البرز هفت شهرک صنعتی دولتی و خصوصی و سه هزارو 500 واحد تولیدی و صنعتی فعال است.
2098/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال