تمجید FIBA از درخشش ملی‌پوشان بسکتبال ایران

تهران- ایرنا- پیروزی تیم ملی بسکتبال ایران برابر فیلیپین باعث تمجید سایت فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) از بازیکنان ایران به خصوص محمد جمشیدی و بهنام یخچالی شد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی ایران در دومین دیدارش از پنجره پنجم رقابت های انتخابی جام جهانی به مصاف فیلیپین رفت و در دیداری سنگین 78 بر 70 به برتری رسید. پس از این مسابقه فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی از عملکرد 2 بازیکن تیم ملی در این دیدار تمجید کرد.
فیبا اعلام کرده که جمشیدی و یخچالی فیلیپین را در خانه اش مات کردند.
در گزارش فدراسیون جهانی بسکتبال آمده است:
بهنام یخچالی و محمد جمشیدی در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی شوکی دیگر به بسکتبال فیلیپین دادند. پس از اینکه «بلگا» با شوت سه امتیازی اش فیلیپین را 60 بر 52 پیش انداخت این تیم در شرایط خوبی قرار گرفت اما ایران عملکردی فوق العاده داشت به خصوص در دو کوارتر پایانی مسابقه که توانست بازی را از حریف بدزدد با گرفتن چند امتیاز پیاپی روند دیدار را عوض کند.
جمشیدی و یخچالی با امتیازآوری خود به خصوص در کوارتر چهارم مسابقه خط بطلانی برتمام امیدهای فیلیپین برای پیروزی در این مسابقه کشیدند و برد ایران را رقم زدند.
جمشیدی این مسابقه را با 26 امتیاز تمام کرد به علاوه اینکه توانست 7 پاس منجربه گل و 4 ریباند نیز ثبت کند. یخچالی نیز 21 امتیاز، 7 ریباند، 4 پاس منجربه گل و 3 توپ ربایی داشت.
در مسابقه ای که جای خالی حامد حدادی، ارسلان کاظمی، صمد نیکخواه بهرامی و سجاد مشایخی برای ایران حس می شد، بهنام یخچالی و محمد جمشیدی در کوارتر چهارم کار را برای ایران تمام کردند. البته در کنار آنها بازیکنان زیر سبد تیم ملی یعنی روزبه ارغوان و میثم میرزایی نیز نقش خود را به خوبی بازی کردند.
تیم ملی فیلیپین در این مسابقه کاملا آماده برد بود اما در دقایق پایانی همه چیز را واگذار کرد. با از دست دادن شوت ها و دفاع ضعیف همه چیز برای این تیم عوض شد. این اتفاق در شرایطی افتاد که جیسون کاسترو بازگشت خوبی به فیلیپین داشت و 19 امتیاز گرفت و استن هاردینگر نیز خوب کار کرد و 17 امتیاز بدست آورد.
نتیجه دیدار ایران و فیلیپین باعث شد که بسکتبال ایران بعد از استرالیا در رده دوم گروه بماند و فیلیپین از سه تیم برتر خارج شد و بعد از ژاپن در جایگاه چهارم ایستاد.
در پنجره نهایی انتخابی جام جهانی بسکتبال ایران میزبان ژاپن و استرالیا خواهد بود و فیلیپین برابر قزاقستان و قطر بازی می کند.
ورزشی**ع-ح**9118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال