نماینده مجلس الجزایر:

دیدار بن سلمان تاثیری درموضع گیری ها وسیاست های الجزایرندارد

الجزیره-ایرنا-«احمد صدوق » نماینده مجلس و رئیس فراکسیون 'جنبش جامعه صلح ' در مجلس مردمی ملی الجزایر گفت، دیدار اخیر«محمد بن سلمان » ولیعهد عربستان نمی تواند باعث هیچ گونه تغییری در موضع گیری های الجزایر در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی شود.

صدوق در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، دیدار بن سلمان از الجزایر را محکوم کرد و گفت، کسانی که تصور کنند این دیدار باعث تغییر سیاست ها و موضع گیری های الجزایر در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی می شود، سخت در اشتباه اند و همچنین کسانی که انتظار دارند موضع گیری الجزایر پس از این دیدار در خصوص فلسطین و ایستادن کنار مردم این کشور در مقابله با رژیم صهیونیستی تغییر کند یا اینکه الجزایر موضع گیری دیگری در خصوص یمن و روابطش با سوریه و ایران داشته باشد، در وهم و خیال به سر می برند.
وی در خصوص موضع گیری حزب جنبش جامعه صلح الجزایر در مورد این دیدار نیز گفت، مردم الجزایر با عربستان مشکلی ندارند، دو کشور منافع مشترکی دارند، مشکل شخص محمد بن سلمان است زیرا او در پرونده های زیادی دست دارد که جرم و جنایت او در آن، کمتر از جنایت های مرتکب شده در یمن و همچنین قتل فجیع جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی و همچنین موضع گیری او در مورد ' اسراییل ' و حمایت از آن نیست، او به تازگی برای جلب رضایت رئیس جمهوری آمریکا، باعث سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.
رئیس فراکسیون جنبش جامعه صلح در مجلس الجزایر در ادامه گفت، ولیعهد عربستان با کمال بیشرمی از کشوری(الجزایر) دیدار می کند که به دلیل سیاست های نفتی اش و تنها برای جلب رضایت ترامپ، زیان زیادی به اقتصاد آن وارد کرده است، او خوب می داند که اقتصاد الجزایر بر پایه درآمدهای نفتی استوار است.
صدوق افزود، دیدار بن سلمان در زمان مناسبی انجام نشد و باعث به تنگنا افتادن دولت الجزایرهم شد اما دولت الجزایر چه کاری می توانست انجام دهد زیرا او خود را به الجزایر دعوت کرده بود و دولت هم ناچار بود از او استقبال کند.
این نماینده مجلس الجزایر در مورد علت سفرهای دوره ای بن سلمان به کشورهای مختلف منطقه نیز گفت، وجهه بن سلمان به دلیل کارهایی که انجام داده، مخدوش شده و او اعتبارش را از دست داده است، او سعی می کند خود را در حوادث اخیر بیگناه نشان دهد اما در نشست جی 20 در آرژانتین نیز نتوانست رهبران کشورهای مختلف را قانع کند و همه از او فاصله می گرفتند.
صدوق افزود، بن سلمان تصور می کند با پول می تواند سران و مقام های همه کشورها را بخرد و آن ها موضع گیری هایی به نفع او داشته باشند اما او در مورد الجزایر قطعا به اهدافش نمی رسد.
رئیس فراکسیون جنبش جامعه صلح در مجلس نمایندگان الجزایری در ادامه گفت، این دیدار شاید فرصتی برای بن سلمان بود تا از الجزایر درس های سیاسی و معنای حاکمیت کشورها و دخالت نکردن در امور داخلی دیگر کشورها را بیاموزد، الجزایر به اصل حاکمیت کشورها و دخالت نکردن در امور داخلی آن ها اعتقاد راسخ دارد .
وی در پایان، موضع گیری مردم الجزایر در مخالفت با دیدار بن سلمان از کشورشان را ستود و گفت، آن ها موضع گیری شرافتمندانه ای در این خصوص داشتند.
ولیعهد عربستان یکشنبه شب برای دیدار دو روزه وارد الجزایر شد و دوشنبه شب این کشور را ترک کرد.
خاورم**472 **2041**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال