رئیس مجلس ترکیه؛

ترکیه از چین در مبارزه با تروریسم حمایت می کند

پکن- ایرنا- رئیس مجلس ترکیه تاکید کرد آنکارا قاطعانه سیاست «چین واحد» را اجرا و از پکن در مبارزه با تروریسم پشتیبانی و حمایت می‎کند.

به گزارش ایرنا «بینالی یلدریم» روز سه شنبه در دیدار با 'لی جان شو' رئیس مجلس ملی نمایندگان خلق چین در پکن افزود: روابط دوستانه ترکیه و چین به عنوان دو دوست قدیمی دیرینه است.
او تصریح کرد در حال حاضر روابط دو کشور به خوبی رو به جلو است و آینده همکاری در زمینه‎های ساخت مشترک 'یک کمربند و یک جاده'، اقتصادی و بازرگانی، راه آهن، گردشگری و مبارزه با تروریسم روشن است.
'لی جان شو' رئیس مجلس ملی نمایندگان خلق چین نیز در این دیدار گفت که از گذشته‎های دور و از طریق جاده ابریشم باستانی، رابطه‎ای نزدیک میان چین و ترکیه شکل گرفته است و امروز به خاطر پیشنهاد 'یک کمربند و یک جاده' این رابطه نزدیک‎تر شده است.
او با اشاره به اینکه چین و ترکیه منافع مشترک و ظرفیت‎های عظیمی برای همکاری دارند تاکید کرد در سال جاری 'شی جین ‎پینگ' رئیس جمهوری خلق چین با 'اردوغان' رئیس جمهوری ترکیه دو بار دیدار کرد و دو طرف درباره روابط دو کشور و مسائل مهم بین‎المللی و منطقه‎ای با هم به توافق نظر رسیدند و برنامه‎های راهبردی برای پیشرفت روابط دو کشور در عصر جدید را مشخص کردند.
وی ادامه داد: چین همواره دیدگاه راهبردی و بلند مدت نسبت به روابط همکاری خود با ترکیه داشته است و می‎خواهد بیش از پیش اعتماد متقابل راهبردی میان دو کشور را تقویت بخشد.
به گفته وی دو کشور قاطعانه از طرف دیگر حمایت می‎کنند که در مسیر پیشرفت منطبق با وضع داخلی خود پیش بروند و در عین حال دو طرف بتوانند از طریق همکاری بر اساس تأمین منافع متقابل، روابط چین و ترکیه را به سطحی بالاتر برسانند.
'بینالی یلدریم' در راستای سفر آسیایی خود در اولین گام به پکن آمد و قرار است بعد از چین به قرقیزستان و ایران سفر کند.
بر همین اساس رئیس مجلس ترکیه روزهای هفتم و هشتم دسامبر (16 و 17 آذر) به تهران سفر خواهد کرد.
**آساق**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال