سلیمی: 5 هزار دانشجو در دوره های مهارتی علامه شرکت کردند

تهران- ایرنا-رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: بیش از 5 هزار دانشجوی این دانشگاه در 8 ماه اخیر با شرکت در دوره های آموزش مکمل مهارتی برای برعهده گرفتن مشاغل مختلف آماده شده اند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، حسین سلیمی روز دوشنبه در نشست خبری روسای دانشگاه‌های سطح یک در دانشگاه تهران گفت: برای اولین بار در کشور است که کنفرانس خبری روسای دانشگاه ها برگزار می شود تا با وجود تمام محدودیت ها ارتقایی جدی در آموزش عالی و توسعه تعاملات میان دانشگاهی ایجاد شود.
وی افزود: دولت در ماه های اخیر از دانشگاه ها خواست که با انجام پژوهش های متعدد راهکارهای اساسی برای حل مشکلات کشور ارائه دهند، دانشگاه های سطح یک از جمله علامه طباطبایی در این زمینه وارد عمل شدند.
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به استقبال دولت از گزارش های علمی و پژوهشی دانشگاهیان یادآورشد: دانشگاه علامه به عنوان موسسه علوم انسانی در زمینه مسائل پولی و بانکی و فضای مجازی، فعالیت‌های خود را آغاز کرد که نتایج اولیه، استخراج شد و مورد استقبال دولت قرار گرفت.
سلیمی با اشاره به تشخیص بیماری های بانکی خاطرنشان کرد: با توجه به نتایج بدست آمده از تحقیقات دانشگاه علامه طباطبایی در زمینه مسائل پولی و بانکی در درجه اول کشور با یک بیماری خطرناک مواجه است.
به گفته وی؛ بدهی بیشتربانک‌ها به بانک مرکزی در سه سال بررسی شد. براساس تحقیق انجام شده بدهی بانک‌های غیردولتی به بانک مرکزی پنج برابر شده است که باید راهکار مناسبی برای این بیماری اندیشیده شود..
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه درباره تحقیق دانشگاه علامه در زمینه فضای مجازی یادآورشد: با توجه به تغییر کانال دسترسی به اطلاعات در نزد مردم شهری، شیوه دسترسی و اعتماد بیشتر شهروندان به اطلاعات تغییر کرده است.
سلیمی خاطر نشان کرد: در نتیجه تغییر در شیوه کنش اجتماعی افراد، سبک زندگی، هویت و مناسبات اجتماعی نیز دگرگون شده است.
وی با توجه به نزدیک شدن به روز دانشجو گفت: دربسیاری از مواقع باید در زمینه جنبش دانشجویی بازاندیشی انجام داد چرا که جنبش دانشجویی در حال پوست انداختن و وارد شدن به مرحله جدیدی است.
**9491**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال