فیروزجاه بهترین شطرنج باز المپیاد جهانی زیر 16 سال شد

تهران – ایرنا - «علیرضا فیروزجاه» با تجربه ترین عضو تیم زیر 16 سال شطرنج ایران با کسب 8 امتیاز از 9 دور مسابقات المپیاد جهانی شطرنج، به عنوان بهترین شطرنج باز این دوره از رقابت ها معرفی شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در مراسم اختتامیه المپیاد زیر 16 سال شطرنج جهان در ترکیه، فیروزجاه نابغه شطرنج ایران با کسب 7 برد و دو تساوی توانست مدال طلای میز یک این دوره از رقابت ها را از آن خود کند. همچنین او با کسب 8 امتیاز از 9 دیدار و عملکردی معادل ریتینگ 2736، بهترین بازیکن مسابقات از حیث کسب امتیاز و عملکرد شد.
در پایان المپیاد جهانی زیر 16 سال در روز یکشنبه، تیم کشورمان در رده پنجم مسابقات قرار گرفت. در این مسابقات ازبکستان به مقام قهرمانی رسید و تیم های هند و چین رده های دوم و سوم را از آن خود کردند. همچنین تیم بلاروس در جایگاه چهارم این مسابقات ایستاد.
فیروزجاه که از وی به عنوان یکی از نابغه های شطرنج ایران و جهان یاد می شود در سن 13 سالگی و با شکست احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران به چهره ای شناخته شده تبدیل شد. فیروزجاه بازمانده نسل طلایی زیر 16 سال ایران است که توانستند 2 عنوان قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک عنوان سوم المپیاد زیر 16 سال شطرنج جهان را کسب کنند.
فیروزجاه همچنین با تیم ملی شطرنج ایران به عنوان قهرمانی تیمی آسیا رسید و در رقابت های گروه b المپیاد جهانی شطرنج که در باکو برگزار شد به قهرمانی رسید و به دسته a این رقابت ها صعود کرد.
ریتینگ او در نوامبر 2014، 2332 بود و این رتبه، بالاتر از ریتینگی است که ماگنوس کارلسن قهرمان نامدار جهان در این سن داشته است.
ورزشی ** 2052**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال