فعالیت کارخانه نیشکر هفت‌تپه از سر گرفته شد

دزفول - ایرنا - مدیر اجرایی شرکت نیشکر هفت تپه گفت: کارگران این شرکت پس از 27 روز تعطیلی، با توافق حاصل شده با کارفرما از امروز یکشنبه بر سر کار خود برگشته و فعالیت خود را از سر گرفتند.

کیومرث کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش مسئولان استانی و شهرستان و کارفرما، کارگران بخش های مختلف این شرکت بعد از 27 روز تعطیلی فعالیت خود را از سر گرفتند.
وی گفت: تمام واحدهای مختلف اداری، صنعتی، ترابری، کوره بخار، بازرگانی، آسیاب ها و تولید و تعمیرات فعالیت خود را آغاز کرده اند .
مدیر اجرایی شرکت نیشکر هفت تپه گفت: با پایان تجمع و اعتراضات کارگری، کوره بخار، آسیاب و کارخانه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه روشن شده و واحدهای مختلف به حرکت در آمدند.
وی گفت: عملیات برداشت نیشکر از مزارع نیز بزودی آغاز خواهد شد.
کاظمی افزود: سطح زیر کشت نیشکر در این شرکت حدود هفت هزار و 600 هکتار است که پیش بینی برداشت حدود 350 هزار تن نیشکر از آن انجام شود.
به گفته وی، حدود 35 هزار تن شکر سفید از این سطح زیر کشت تولید و روانه بازار می شود.
فرماندار شوش نیز در این رابطه گفت: حدود 13 میلیارد ریال هزینه اورهال این کارخانه است که 95 درصد کارخانه نیز نوسازی و بازسازی شده است.
عدنان غزی افزود: به محض اینکه فعالیت کارخانه از سر گرفته شود ظرف 2 یا سه هفته آینده نیز 2 ماه حقوق باقیمانده کارگران نیز پرداخت می شود.
کارگران این واحد صنعتی از 27 روز پیش در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و پاداش، حق بیمه و طبقه بندی مشاغل و نیز برای مطالبه بازگشت کارخانه به بخش دولتی دست از کار کشیده بودند.
حدود پنج هزار نفر از طریق فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان امرار معاش می کنند.
کشت و صنعت هفت تپه ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.
جمعیت کارکنان شاغل در این شرکت بزرگ تولید شکر به صورت رسمی ، پیمانی ، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف پنجهزار و 500 نفر اعلام شده است.
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با 24 هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه، در 15کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.
شرکت نیشکر هفت تپه یکی از بزرگترین کارخانه های استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید ، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد.
6002/7280

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال