حمایت تماشاگران اربیل از الهلال عربستان جنجال برانگیز شد

بغداد - ایرنا - حمایت گروهی از تماشاگران عراقی در شهر اربیل از تیم فوتبال الهلال عربستان در برابر تیم نفت عراق، جنجال برانگیز شد.

به گزارش ایرنا از رسانه های محلی، در جریان مسابقه این دو تیم در چارچوب رقابت های باشگاهی کشورهای عربی عصر جمعه در شهر اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق، گروهی از تماشاگران پرچم باشگاه الهلال را بدست گرفتند و این تیم را تشویق کردند.
این امر با واکنش هایی در محافل ورزشی و رسانه های عراقی مواجه شد و بار دیگر برخی حساسیت های سیاسی میان عراق و اقلیم کردستان عراق را برانگیخت.
خبرگزاری المعلومه عراق به نقل از 'حسن احمد' سرمربی تیم نفت عراق، این اقدام تماشاگران عراقی را تاسف بار خواند و گفت: تیم نفت نماینده کل عراق بود و طبیعی آن بود که تماشاگران تیم نفت را بعنوان میزبان تشویق می کردند.
'احمد العلوجی' ورزشی نویس عراقی نیز از این اقدام گروهی از تماشاگران در اربیل ابراز ناخرسندی کرد اما گفت که اشکال در تماشاگران نیست، اشکال در فدراسیون فوتبال و نیز باشگاه نفت است که بازی خانگی را در اربیل برگزار کردند.
'ازهر علی' دیگر خبرنگار ورزشی عراق نیز گفت که اقدام تماشاگران پیامی است که علاوه بر فدراسیون و باشگاه نفت، به تیم هایی داده شد که می خواهند شهر اربیل را برای برگزاری مسابقات خانگی خود انتخاب کنند.
در این بازی تیم نفت عراق دو بر صفر نتیجه را به الهلال واگذار کرد و از آنجا که نتیجه رفت را نیز چهار بر صفر باخته بود، از نتایج رقابت ها حذف شد.
خاورم*17**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال