گرامی مقدم:

بهترین سند برای اثبات سخنان ظریف نظام بانکی کشور است

تهران - ایرنا - سخنگوی حزب اعتماد ملی، بهترین سند برای اثبات سخنان ظریف درباره پولشویی را نظام بانکی کشور دانست و گفت: زمانی می توان گفت پولشویی وجود ندارد که نظام بانکی برای انتقال وجه در هزینه کرد و درآمد خواستار اسناد مالی فرد حقیقی و حقوقی شود.

«اسماعیل گرامی مقدم» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با تاکید براین که دلایل استیضاح وزیر امور خارجه از بنیان غلط است، افزود: مطمئنا در وزارت امور خارجه نیروهای ارزشمندی وجود دارند اما با توجه به تسلط ظریف به زبان انگلیسی، تحصیلات مرتبط، تجربیات زیاد به همراه موفقیت در مذاکراتی چون برجام، می توان گفت تقریبا ویژگی ظریف در این وزارتخانه نادر است و به نظر نمی رسد در کوتاه مدت جایگزین مناسبی برای ظریف پیدا شود.
وی طرح استیضاح وزیر امور خارجه را در شرایط فعلی به نفع مصالح کشور ندانست و گفت: رییس دستگاه دیپلماسی درگیر بسیاری از مسائل سیاست خارجی مانند تنظیم روابط با کشورهای اتحادیه اروپا است و برای آن که بتواند در گفت و گوها قدرتمند ظاهر شود، نیازمند پشتوانه مجلس است.
سخنگوی حزب اعتماد ملی افزود: به عنوان دانش آموخته رشته اقتصاد که در غرب زندگی کرده ام، باور دارم بهترین سند برای اثبات سخنان ظریف در خصوص پولشویی، نظام بانکی کشور است.هرکس در هر بانکی می تواند هر مقدار پولی که می خواهد را منتقل کند بدون آنکه از منبع این پول از او سوالی شود، آیا این پولشویی نیست؟
وی با بیان این که زمانی می توانیم بگوییم پولشویی وجود ندارد که نظام بانکی برای انتقال وجه در هزینه کرد و درآمد، خواستار اسناد مالی فرد حقیقی و حقوقی شود، تاکید کرد: مخالفان اظهارات وزیر امور خارجه پاسخ دهند اگر شخصی تقاضای انتقال پول داشت آیا از او درمورد منشأ پول ها سوالی می شود؟
گرامی مقدم ادامه داد: تا کشوری به کنوانسیون هایی چون CFT و FATF ملحق نشود فاقد چنین قواعدی خواهد بود.
وی اظهار داشت: در بسیاری از کشورها حتی نمی توان 10 هزار دلار را به آسانی منتقل یا سپرده گذاری کرد مگر این که مشخص شود منشا این پول کجاست اما در ایران به راحتی مبالغ بالایی جابجا می شود بدون آن که منبع آن مشخص شود.
وی با بیان این که استیضاح کنندگان در پی اغراض سیاسی و انتقام جویی از ظریف هستند، تصریح کرد: برخی ثروتمندان برای آن که اسنادی برای دارایی خودشان ندارند از تصویب مقررات پولشویی واهمه و نگرانی دارند. در کل به نظر نمی رسد استیضاح کنندگان دارای استدلال قوی و منطقی به نفع مردم داشته باشند.
به گزارش ایرنا، طرح استیضاح محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه روز گذشته با امضای 24 نماینده و در یازده محور تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد.
سیام**3202**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال