فدراسیون جهانی گزارش می دهد:

بسکتبال ایران یا استرالیا، کدامیک رستگار می‌شوند

تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) با اشاره به دیدار تیم ملی ایران و استرالیا در چارچوب پنجره پنجم انتخابی جام‌جهانی، از آن به عنوان تکرار فینال کاپ ‌آسیا در سال 2017 نام برد که تقابلی حساس برای هر دو تیم محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، ‌این مسابقه که روز جمعه هفته جاری برگزار می شود برای هر دو تیم اهمیت بسیار زیادی دارد و فیبا نیز در گزارش خود به آن اشاره کرده‌ است.
در گزارش فدراسیون جهانی بسکتبال آمده است: استرالیا با یک برد دیگر جهانی می‌شود و پیروزی برای ایران نیز می‌تواند مسیر رسیدن به چین میزبان جام‌جهانی 2019 را هموار کند. بنابر این در مسابقه‌ای که تکرار فینال کاپ‌آسیا در سال 2017 است آیا ایران باخت برابر استرالیا را جبران می‌کند یا این استرالیایی‌ها هستند که به سهمیه جام‌جهانی می‌رسند؟
ایران بدون هیچ‌کدام از ستاره‌هایش در پنجره پنجم انتخابی جام‌جهانی به میدان می‌آید و حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، ارسلان کاظمی و حتی سجاد مشایخی را برابر استرالیا در اختیار ندارد و آرن داوودی یکی از باتجربه‌هایی است که در این مسابقه به میدان خواهد رفت.
آرن داوودی که در پنج مسابقه انتخابی جام‌جهانی حضور داشته است همیشه به عنوان بازیکن جایگزین سجاد مشایخی به میدان رفته اما اکنون شرایط دیگری دارد و نقش مهم‌تری در بازی خواهد داشت به خصوص اینکه باید برابر جیسون کید بازیساز تیم ملی استرالیا به میدان برود.
این بازیکن 27 ساله یکی از مهره‌های تاثیرگذار استرالیا در انتخابی جام‌جهانی بوده و اگر داوودی بتواند بازده او را کاهش دهد قطعا ایران می‌تواند شگفتی‌ساز شود.
سم گلیدون یکی از بهترین شوت زن سه امتیازی لیگ استرالیا بوده و قطعا این انتظار از او در تیم ملی این کشور نیز می‌رود که بتواند با امتیازهایش نقش زیادی در پیروزی این تیم ایفا کند. او با توانایی‌هایش در این امر یکی از بازیکنانی است که اگر مهار نشود می‌تواند هر دفاعی را آزار دهد و امتیاز بگیرد.
تیم ملی ایران در کاپ آسیا عملکرد بسیار خوبی داشت و تنها برابر استرالیا در فینال شعله‌های آتشش فروکش کرد. تیم ملی ایران با هدف برد و جبران شکست فینال کاپ آسیا به مصاف استرالیا خواهد رفت اما همانطور که گفته می‌شود قطعا با ستاره‌های خود کارش ساده‌تر می‌شد. اکنون بازیکنانی که در کنار آرن داوودی از آنها انتظار عملکرد خوب می‌رود بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، میثم میرزایی و محمد حسن‌زاده هستند.
فیبا در خاتمه گزارش خود آورده است: بدون شک باید گفت که در این مسابقه حسابی روی ایران باز نمی‌شود اما تیمی است که با توجه به شرایط بدنی و تجربه بازیکنانش می‌تواند برابر استرالیا شگفتی‌ساز شود.
به گزارش ایرنا، تیم ملی بسکتبال ایران ساعت 12:05 دقیقه روز جمعه نهم آذر ماه جاری برابر استرالیا به میدان می رود.
ورزشی **9118**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال