مربی سابق تیم ملی تپانچه:

بدون حمایت شانسی برای کسب سهمیه المپیک نداریم

تهران- ایرنا- مربی سابق تیم ملی تپانچه گفت: تیراندازی رشته ای پرمدال و پر هزینه است و از آنجایی که اعتبار فدراسیون به تنهایی نمی تواند سهمی از مدال های المپیک را به ایرانیان اختصاص دهد، بدون حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک شانسی حتی برای کسب سهمیه المپیک هم نداریم.

محسن نصر اصفهانی که هم اکنون هدایت تیم تیراندازی دانشگاه امام علی (ع) را به عهده دارد، در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا ادامه داد: علی دادگر برای موفقیت تیراندازی تلاش می کند اما به اعتقاد من فرقی نمی کند که چه کسی ریاست این فدراسیون را بر عهده داشته باشد بلکه مهم این است که پول کافی در اختیار داشته باشد.
وی افزود: رئیس فدراسیون اگر پول کافی در اختیار داشته باشد، دستش باز خواهد بود و می تواند برنامه های کادر فنی و مربیان را به خوبی اجرایی کند.
مربی سابق تیم ملی تپانچه با بیان اینکه فرقی نمی کند که رئیس فدراسیون علی دادگر باشد یا مهدی هاشمی، اظهار داشت: مساله مهم حمایت از این رشته پرمدال است زیرا مدیریت یک موضوع است و اعتبار و بودجه مساله دیگری؛ وقتی پول کافی باشد، اردوهای تیم ملی به طور منظم برگزار می شود، فشنگ و تجهیزات کافی در اختیار تیراندازان در هر رشته ای خواهد بود و مهم تر از همه اینکه تیم ملی به تورنمنت ها و رویدادهای بین المللی اعزام می شود تا با مسابقه در کنار بهترین ها آماده حضور رویدادهای چون بازی های آسیایی یا المپیک شود.
دارنده نخستین مدال رشته تپانچه قهرمانی آسیا در ایران، گفت: اگر حمایت مالی از فدراسیون تیراندازی صورت نگیرد همه آنچه را هم که تاکنون داشته ایم از دست خواهیم داد.
نصر اصفهانی افزود: فدراسیون تیراندزی یکی از کم درآمد ترین فدراسیون های ورزشی در ایران است ولی هزینه های این رشته به دلیل گرانی امکانات و تجهیزاتش بسیار بالا است.
وی ادامه داد: امکانات و تجهیزات این رشته استراتژیک بوده و به دلیل اینکه مورد استفاده یگان های نظامی نیز قرار دارد، مورد تحریم های بی رحمانه آمریکا و اروپا قرار دارد. همین مساله فشار مضاعفی را به فدراسیون وارد می کند که باید از سوی دولتمردان و وزارت ورزش مورد توجه قرار گیرد.
همکار سابق الکساندر سماکین سرمربی اوکراینی تیم ملی تپانچه گفت: درست است که صنایع دفاع اعلام کرده مجوزهای لازم برای ورود فشنگ و تجهیزات را به فدراسیون می دهد اما با توجه به اینکه بهترین فشنگ ها از تولیدات کشور انگلستان و آلمان هستند به دلیل تحریم ها امکان وارد کردن این اقلام ورزشی را نداریم و اگر بخواهیم با واسطه آن را وارد کنیم، چند برابر گرانتر خواهند شد.
وی گفت: در حال حاضر هر فشنگ با قیمت چهار هزار تومان تهیه می شود و تصور کنید که هر ورزشکار باید روزانه بین 200 تا 300 فشنگ استفاده کند؛ بنابراین محاسبه تامین هزینه های اقلامی چون فشنگ و تجهیزات برای تیم ملی کاری سختی نخواهد بود.
وی ادامه داد: اگر حمایت از ورزش تیراندازی باشد به دلیل اینکه تیراندازان ما با استعداد هستند و از سوی دیگر بسیار با غیرت و تعصب تمرین می کنند ما می توانیم بهترین نتایج را در زمانی کوتاه برای کشور کسب کنیم.
این کارشناس تیراندازی ادامه داد: متاسفانه هر قدر همه از رئیس فدراسیون تا تیراندازن تلاش کنند به دلیل نداشتن تجهیزات و مهمات خوب دنیا ما توان رقابت با تیراندازان برتر جهان نخواهیم داشت.
به گفته وی، تیراندازان ایرانی در حال حاضر با سلاح های 10 سال پیش در حال تمرین هستند و همین مساله مانع موفقیت ما در رقابت هایی چون بازی های آسیایی یا المپیک می شود.
ورزشی**1828**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال