لیگ قهرمانان اروپا؛

آ.اس رم در حساس ترین بازی با رئال مصاف خواهد کرد

تهران-ایرنا- مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا امشب وارد هفته پنجم می شود و علاقه مندان به این مسابقات در اروپا و جهان هشت دیداری را که از گروه های E تا H برگزار خواهد شد، تماشا خواهند کرد.

به گزارش ایرنا؛ به طور حتم در دیدارهای حساس سه شنبه شب تیم های آ.اس رم و رئال مادرید و همچنین یوونتوس و والنسیا با یکدیگر مصاف جذابی خواهند داشت و سایر بازی های در سایه این 2 بازی برگزار خواهد شد.
رقابت های گروه E:
تیم های بایرن مونیخ آلمان و آژاکس هلند که هم اکنون به ترتیب با کسب 10 و 9 امتیاز عناوین اول و دوم گروه E را در اختیار خود دارند، امشب با تیم های بنفیکا پرتغال و آ.ا. ک آتن یونان دیدار خواهند کرد.
«نیکو کواچ» سرمربی تیم بایرن مونیخ برخلاف رقابت های بوندسلیگا که روزگار خوبی را در آن سپری نمی کند، با این تیم در لیگ قهرمانان اروپا وضعیت به مراتب بهتری را تجربه می کند.
شاگردان کواچ در رقابت های بوندسلیگا که یکشنبه گذشته هفته دوازدهم آن پشت سر گذاشته شد،6 برد، سه تساوی و سه شکست را در کارنامه خود به ثبت رساندند و 23 مرتبه گلزنی کرده و 17 مرتبه نیز رقبا توپ را درون دروازه این تیم جای داده اند.
این درحالی است که در لیگ قهرمانان اروپا بازیکنان این تیم از چهار دیدار سه بازی را با برد به پایان رسانده و یک بازی را نیز با نتیجه مساوی تمام کردند. آنان در این چهار دیدار هفت مرتبه گلزنی کرده و تنها یک بار دروازه شان گشوده شد.
با توجه به این آمار می توان مدعی شد این تیم در لیگ قهرمانان اروپا وضعیت به مراتب بهتری نسبت به رقابت های بوندسلیگا دارد.
بازیکنان این تیم در صورت کسب تنها یک امتیاز از دو دیدار پیش رو صعودشان به مرحله حذفی این رقابت ها قطعی خواهد شد و تیم های آژاکس و بنفیکا برای صعود از این گروه جدال دشواری با یکدیگر دارند.
گروه F :
تیم های منچسترسیتی، لیون، هافنهایم و شاختار دونتسک در این گروه قرار دارند. در رقابت های هفته پنجم گروه F تیم منچسترسیتی انگلیس با لیون فرانسه دیدار می کند و تیم هافنهایم آلمان میزبان تیم شاختار دونتسک اوکراین خواهد بود.
سیتیزن ها که در هفته دوم این رقابت ها مغلوب تیم لیون شده بودند، در دیدار برگشت که امشب در ورزشگاه « اتحاد» برگزار می شود به دنبال جبران نتیجه دیدار رفت هستند. آنان در دیدار رفت با نتیجه 2 بریک مغلوب لیون شدند.
شاگردان «پپ گواردیولا» چنانچه در این دیدار به پیروزی برسند به طور حتم راهی دور بعدی این رقابت ها خواهند شد و تیم های لیون و هافنهایم نیز برای کسب دیگر سهمیه این گروه با هم رقابت نزدیکی خواهند داشت.
گروه G:
بی شک در حساس ترین دیدار امشب که در این گروه برگزار می شود، تیم های آ.اس رم و رئال مادرید با یکدیگر دیدار می کنند.
دو تیم در آخرین دیدار خود برابر رقبایشان اودینزه و ایبار مغلوب شدند و در شرایط یکسان در لیگ قهرمانان به میدان خواهند رفت.
رئال مادرید پس از به روی کار آمدن «سانتیاگو سولاری» و پیش از دیدار مقابل ایبار در تمامی دیدارهای خود پیروز شده بود و به یک باره در دیدار مقابل ایبار با دریافت 3 گل مغلوب شد تا سولاری نیز شکست با این تیم را تجربه کند.
در سوی دیگر میدان نیز آ.اس رم تیم شگفتی ساز فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا قرار دارد. بازیکنان این تیم در فصل گذشته در جریان دو دیدار رفت و برگشت تیم بارسلونا را شکست دادند و راهی مرحله نیمه نهایی این مسابقات شدند.
البته شاگردان «دی فرانچسکو» برخلاف فصل گذشته این روزها در رقابت های سری آ روزگار خوبی ندارند و با صدر جدول فاصله زیادی دارند و این موضوع می تواند برای آنان مشکلاتی در ادامه این رقابت ها ایجاد کند.
رئال مادرید با ترکیب تیبو کورتوآ، دنی کارواخال، رافائل واران، مارسلو، دنی سبایوس، لوکا مودریچ، تونی کروس، گرت بیل، ایسکو و کریم بنزما و آ. اس رم با ترکیب روبین اولسن، داوید سانتون، فازیو، مانولاس، کولاروف، ان سونزی، فلورنزی، کریستنت، آندر، الشراوی و ادین ژکو در این دیدار به میدان می روند.
درحال حاضر رئال مادرید و آ. اس رم هر دو 9 امتیازی هستند و صدر جدول رده بندی را در اختیار دارند. در دیگر دیدار این گروه زسکا مسکو میزبان تیم قعرنشین پلژن است.
گروه H :
یکی از گروه های دشوار این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بدون شک گروه هشتم یا گروه H این مسابقات است. در این گروه تیم های مدعی یوونتوس و منچستریونایتد با تیم های سخت کوش والنسیا اسپانیا و یانگ بویز سوییس هم گروه هستند و با کسب 9 و 7 امتیاز در در صدر جدول این گروه ایستادند.
در دیدارهای امشب تیم های یوونتوس با والنسیا و منچستریونایتد با یانگ بویز دیدار می کنند. شاگردان «آلگری» در تیم یوونتوس درصورت کسب حداقل یک امتیاز از والنسیا به دور بعدی این رقابت ها صعود خواهند کرد و تیم های منچستریونایتد و والنسیا نیز برای صعود به مرحله بعدی با یکدیگر جدال نزدیکی خواهند داشت.
رقابت های گروه های ای، بی، سی و دی هم چهارشنبه شب برگزار می شود.
ورزشی **9144**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال