امیر دریادار حسین خانزادی اعلام کرد:

حمایت نیروی دریایی ارتش ازپایان نامه های دانشجویی

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به ارتباط گسترده این نیرو با مراکز دانشگاهی گفت: از پایان نامه های دانشجویی که گره گشای مشکلات باشند استفاده می کنیم و به مراکز تحقیقاتی هم سفارش تحقیق می دهیم.

امیر دریادار حسین خانزادی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در مورد برنامه های این نیرو برای ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی کشور افزود:
نیروی دریایی ارتش از پایان نامه های مقطع دکتری و ارشد در رشته های فنی و علوم انسانی حمایت می کند
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی یادآورشد: ما از موضوعات و پایان نامه هایی که گره گشای مشکلات نیروی دریایی باشند حمایت می کنیم و بعد از تصویب موضوع پایان نامه در هدایت و راهبری پایان نامه هم حضور داریم و از نتایج تحقیقات دانشجویان نیز استفاده خواهیم کرد.
وی افزود: به طور معمول در کشور های پیشرفته دنیا فناوری از نیروهای مسلح به بخش های دیگر و بخش خصوصی سرازیر می شود.

این فرمانده ارشد نیروهای مسلح کشورمان ادامه داد: در واقع در بخش های نظامی فناوری ها به کار گرفته می شوند و توسعه پیدا می کنند و بعد از این که به سطح قابل قبولی از کارآمدی رسیدند به بخش های خصوصی و صنعتی هم توسعه پیدا می کنند البته همواره در همان کشور های پیشرفته هم یک بخشی از توسعه فناوری ها بر عهده بخش های خصوصی است.

امیر خانزادی در خصوص تحریم های ظالمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران نیز یادآورشد: چهل سال از تحریم کشور می گذرد و حتی حاضر نیستند یک سوزن به ما بفروشند که این امر یاد آور زمان جنگ و نفروختن سیم خاردار به ایران است اما به لطف خدا در حال حاضر تمام تجهیزات دریایی کشورمان را خودمان می سازیم.
وی تصریح کرد که متخصصان ایرانی از یک پیچ گرفته تا پیشرفته ترین ابزاری که در زیر دریایی ها به کار گرفته می شود را در داخل کشور و با استفاده از ظرفیت مراکز دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان می سازدند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این که مجموعه علمی کشور در کنار نیروی دریایی است در مورد نحوه ارتباط با مراکز علمی هم گفت: بخشی از پروژه های ما توسط خود مراکز علمی به ما پیشنهاد داه می شود و مجموعه جهاد نیروی دریایی این پیشنهادات را بررسی و اگر هماهنگ با نیاز کشور باشد از این پروژه ها استفاده می کنیم و یا اینکه به مراکز دیگر ارجاع می دهیم.

وی با بیان این که در بسیاری از موارد نیروی دریایی ارتش به مراکز علمی بررسی برخی موضوعات را درخواست می کند و به آنها موضوعات مورد نظر خود را شفارش می دهد،افزود: خوشبختانه از این همکاری ها نتیجه مثبتی گرفته ایم و امروز می توانیم بگوییم که در نتیجه همین همکاری ها به یک دستاور بزرگ و غافلیگر کننده دفاعی در مجموعه نیروی دریایی ارتش رسیده ایم.
9487 ** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال