تلاش مرد شماره یک تنیس دنیا به تحریم جام دیویس جدید

تهران- ایرنا- مرد شماره یک تنیس دنیا همچنان به تلاش خود برای خنثی ‌سازی پیشنهادی که جرارد پیکه به مسئولان فدراسیون جهانی تنیس ارائه کرده است، ادامه می ‌دهد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نظر می‌رسد که طرح‌‌های پیشنهادی جرارد پیکه، مدافع تیم فوتبال بارسلونا به مقامات فدراسیون جهانی تنیس مقبول گروهی از ستاره‌های این رشته ورزشی به خصوص مرد شماره یک تنیس دنیا، نواک جوکوویچ نبوده است.
طبق گزارش نشریه آس اسپانیا، پیکه که علاقه فراوانی به رشته تنیس دارد، پیگیر مسابقات مهم این رشته است و گاهاً برای تماشای برخی از آنها به ورزشگاه می‌ رود، به مسئولان فدراسیون جهانی تنیس (ITF) پیشنهادهایی داده که برخی از آنها توجه مسئولان این فدراسیون را جلب کرده است؛ به عنوان مثال یکی از پیشنهاد‌های او برگزاری تورنمنتی با عنوان «جام دیویس جدید» بوده است. اخیراً هم فدراسیون جهانی تنیس اعلام کرده که حضور در این تورنمنت برای آن دسته از تنیسورهایی که می ‌خواهند جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کنند اجباری است.
در همین حال اما طبق اعلام «فردریک روسنگرن» مربی تنیسور بریتانیایی «کایل ادموند» - کسی که در غیاب اندی ماری مصدوم فعلاً مرد اول تنیس بریتانیا است - نواک جوکوویچ در ایمیلی برای ادموند، از او دعوت کرده به جمع تنیسورهایی ملحق شود که به قانون جدید فدراسیون جهانی تنیس معترض هستند.
او گفت: «کایل هفته گذشته نامه ‌ای از جوکوویچ دریافت کرد که من نمی ‌دانم آیا ربط به جام دیویس دارد یا خیر اما این را می ‌دانم که جوکوویچ می ‌خواهد این قانون را تحریم کند. جام دیویس جدید یک فاجعه خواهد بود. من از هیچ تنیسور نشنیده‌ ام که درباره این جام مثبت صحبت کرده باشد. حتی یک تنیسور هم از قانون جدید راضی نیست.»
فدراسیون جهانی تنیس برای اضافه کردن جام تنیس دیویس جدید با اتحادیه تنیسورهای حرفه ‌ای جهان (ATP) اختلافاتی پیدا کرده است و اگر این اختلافات به زودی حل نشود، ممکن است با خودداری ستاره‌ های این رشته ورزشی از شرکت در تورنمنت‌ های جهانی مانند جام جهانی جدید تنیس یا بازیهای المپیک 2020 لندن مواجه شود. الکساندر زروف آلمانی، راجر فدرر، ستاره تنیس سوئیس و پرافتخارترین ورزشکار این رشته و جوکوویچ جزو مهمترین چهره ‌هایی بوده ‌اند که تا کنون مخالفت خود را با تاریخ و شیوه برگزاری جام دیویس جدید اعلام کرده ‌اند.
ورزشی**9128**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال