دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:

کنفرانس منطقه ای حقوق کودک در تهران برگزار می شود

تهران- ایرنا- دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از برگزاری کنفرانس منطقه ای حقوق کودک از هفتم تا نهم آذر ماه در تهران خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت دادگستری، محمود عباسی روز دوشنبه افزود: حدود 30 نفر از قضات، مسئولان حوزه کودک کشورهای منطقه و فعالان عرصه حقوق کودک در این کنفرانس شرکت می کنند.
وی ادامه داد: نمایندگان کشورهای لبنان، افغانستان، پاکستان، قزاقستان، آذربایجان، روسیه، سوئیس، فلسطین و اردن در این کنفرانس سه روزه حضور خواهند داشت و استادانی از دانشگاه ها، قضات با تجربه، علما و اندیشمندان در این کنفرانس به سخنرانی می پردازند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنفرانس، ارائه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق کودک، ایجاد زمینه تعامل و هم اندیشی بین اندیشمندان و صاحب نظران حوزه حقوق کودک، آموزش حقوق کودک به نمایندگان کشورهای شرکت کننده و تبادل تجربه در زمینه حقوق کودک است.
معاون وزیر دادگستری گفت: این کنفرانس با همکاری و مشارکت معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری، وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، موسسه بین المللی سرزمین ابنا بشر سوئیس، انجمن علمی حقوق کودک ایران و دستگاه های عضو شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، دانشگاه ها و مراکز علمی برگزار می شود. همچنین وزیر دادگستری، رئیس شورای هماهنگی مرجع ملی، معاونان قوای سه گانه، چند نفر از وزرا یا معاونان آنان، برخی مقامات و شخصیت های برجسته علمی در جلسه افتتاحیه این کنفرانس سخنرانی می کنند.
عباسی با اشاره به برنامه های راهبردی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک برای ارتقای جایگاه حقوق کودکان در بازه زمانی 1404 گفت: رتبه 84 برای کودکان کشور در میان سایر کشورها جایگاه مناسبی نیست و با توجه به ارزش های دینی حاکم بر جامعه و اسناد بالا دستی و قوانین و مقررات ارزشمندی که در این زمینه وجود دارد، باید تلاش مضاعفی برای ارتقای حقوق کودک در جامعه انجام شود.
وی تصریح کرد: برخی از موارد نقض حقوق کودک در نتیجه نبود آموزش، فقدان نظارت و بر زمین ماندن تکالیف دستگاه ها است و در همه جوامع، کودکان به عنوان آینده سازان فردا هستند و از آن حیث که در زمره گروه های آسیب پذیر قرار دارند، با نگاه ویژه به آنان نگریسته می شود؛ بنابراین وظیفه داریم حقوق کودکان را به عنوان حق بنیادین به رسمیت بشناسیم و با آموزش و کار فرهنگی آن را نهادینه کنیم.
اجتمام*3229*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال