غلبه بر بیگانگان نیازمند حفظ وحدت مسلمانان است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به تلاش دشمنان اسلام برای تفرقه افکنی درکشورهای اسلامی اشاره و تاکید کرد: جهان اسلام باید برای موفقیت و رسیدن به اهداف متعالی دین مبین اسلام و غلبه بربیگانگان ،همواره وحدت، همدلی، همصدایی، همگرایی و انسجام خود را حفظ کنند.

ابوذر ابراهیمی ترکمان روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت نبی اکرم خاتم انبیاء حضرت محمد(ص)، ایشان را نماد وحدت و یکپارچگی جهان اسلام دانست و گفت: قرآن کریم وحدت را ازمهمترین راهبردهای اسلام برای تحقق اهداف الهی و محور وحدت بین مسلمانان می داند.
وی به ابعاد مختلف وحدت و نیاز امروز جهان اسلام به این مهم اشاره کرد و گفت: باید ملل اسلامی ،وحدت به معنای واقعی را با محوریت حق، قرآن و اسلام میان خود نهادینه کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود با اشاره به فطرت‌های بشری، اخلاق و معنویت و دردهای مشترک بشر از آنها به عنوان سه زبان مشترک تمام پیروان ادیان ابراهیمی، راه گفت‌وگوی ادیان و مذاهب با یکدیگر برای درک و شناخت متقابل نام برد و اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور گسترش پرتو اسلام و تحکیم همگرایی و پیوندهای اسلامی به فعالیت در کشورهای مقصد می پردازد.
ابراهیم ترکمان همچنین به هفته وحدت و میلاد با سعادن نبی اکرم(ص)اشاره کرد و گفت: نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور برنامه‌های متنوعی را به منظور بزرگداشت این ایام تدارک دیده اند که متناسب با اقتضائات هر کشور و ظرفیت‌های موجود در قالب‌ نشست‌ها، برپایی نمایشگاه و اجرای برنامه‌های هنری، شب شعر و د‌هها برنامه دیگر با محوریت وحدت و پیامبرگرامی اسلام (ص) و هدف تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در خارج از کشور در حال برگزاری است.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه به نیات شوم و پلید بیگانگان علیه جهان اسلام اشاره و تصریح کرد: مبارزه و مقابله با هرعامل ضد اسلامی و تفرقه افکنی میان شیعه و سنی ، وظیفه آحاد مسلمانان است تا با تشکیل امت واحده صف شکن همه اقدامات دشمنان در اقصی نقاط جهان باشند.
ابراهیمی ترکمان در ادامه با اشاره به جایگاه، ابعاد وجودی و شخصیتی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص)، تعامل با دیگران، مشورت، کردار، نیک خلقی، راستی، مهربانی، گذشت و... را از ویژگی های برجسته ایشان دانست که بهترین الگو برای همگان در زندگی است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درعین حال تاکید کرد: پیام پیامبر بزرگوار اسلام (ص)، برادری، دوستی، محبت، صمیمیت، وفای عهد، اخوت و... بود که توانست قلب ها را به هم نزدیکتر کرده و امروزنیز با گذشت بیش از 1400سال، این مهم در قلب و جان بالغ بر یک میلیارد و نیم مسلمان در سراسر دنیا به عنوان الگو سرلوحه امور و عامل همگرایی آنها شده است.
فراهنگ ** 1355 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال