رئیس فدراسیون: اسکواش از سال 2024 المپیکی می شود

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون اسکواش اعلام کرد: بر پایه اعلام فدراسیون جهانی در اجلاس جهانی مارسی از 2024 المپیکی می شویم.

«مسعود سلیمانی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص حضور اسکواش در المپیک 2020، اظهار داشت: برای حضور در این بازیها به ما اعلام آمادگی نکردند و اگر این اتفاق بیفتد به طور حتم ما هم جزو شرکت کنندگان خواهیم بود.
وی با اشاره به حضور ورزشکاران در مرکز حرفه ای اسکواش بازان جهان یادآور شد: برخی از ملی پوشان و ورزشکاران آقا و خانم کشورمان با پرداخت مبلغی به صورت سالیانه به مرکز حرفه ای اسکواش بازان جهان (PSA)، عضو این موسسه شده اند تا خود را برای رقابت های بین المللی آماده کنند.
رئیس فدراسیون اسکواش ادامه داد: اکنون «تابا تقوی» در سوئد تمرین می کند تا خود را برای رقابت های بین المللی آماده سازد و بتواند روند رنکینگ خود را بهبود ببخشد. این ورزشکاران لژیونرهایی هستند که راه خود را جدا کرده اند و تنها علاقمند به حضور در بحث حرفه ای هستند اما برخی دیگر در بخش دوگانه هم حرفه ای فعالیت می کنند.
سلیمانی در ارزیابی عملکرد سجاد زارعیان، گفت: این ورزشکار با کمک فدراسیون و هزینه خود بعد از مسابقات جاکارتا از 15 شهریور تا پنجم مهر به مسابقات حرفه ای و بین المللی در پاکستان، پرتغال و روسیه رفت و در روسیه سوم شد.
وی افزود: زارعیان دارای رنکینگ 140 جهان در بزرگسالان بود که اکنون به رنکینگ 2 رقمی نزدیک می شود و اولین فردی خواهد شد که به این جایگاه می رسد.
رئیس فدراسیون اسکواش درباره مسابقات پیش روی سجاد زارعیان عنوان کرد: وی 27 آبان به همراه نوید ملک ثابت به کراچی پاکستان رفت تا در 2 رقابت 20 هزار دلاری حرفه ای جهان شرکت کند.
وی درباره وضعیت رنکینگ های جهانی این رشته بیان کرد: در ماه نخست سال جدید میلادی فدراسیون جهانی رنکینگ ها را به روز اعلام می کند و بسیار امیدواریم اولین ایرانی را در این رقابت ها با رنکینگ 2 رقمی بزرگسالان جهان داشته باشیم و در مسابقات بعدی این رنکینگ را به یک رقمی نزدیک کنیم.
سلیمانی در ادامه به مسابقات داخلی اشاره کرد و گفت: در بخش بانوان، ورزشکاران برای حضور در المپیاد استعدادهای برتر به استان مرکزی و در بخش آقایان به اصفهان می روند و همچنین در هفتم آذر ماه جاری تهران میزبان 2 مسابقه همزمان یکصد میلیون ریالی برای خانم ها و آقایان رده های آزاد است.
رئیس فدراسیون اسکواش در پایان به مشکلات ارزی این فدراسیون هم اشاره داشت و یادآور شد: مشکلات ارزی همواره وجود دارد اما با کمک وزارت ورزش و جوانان و همت بانک مرکزی ارز 8 هزار تومانی به ورزش اختصاص داده شد. وزارت ورزش به فدراسیون ها اعلام کرد تا در بانک ملی حساب ارزی باز کنند که وزارت ورزش و جوانان معادل ریالی اش را واریز کند و بانک معادل ارزی را به فدراسیون تحویل دهد البته به ما دفترچه پس انداز هم دادند که با مبلغ 100 دلار افتتاح شده است.
ورزشی**9128**9118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال