مخالف سعودی:

مجازات نشدن عاملان قتل خاشقچی، جان مخالفان را تهدید می کند

تهران - ایرنا - «مضاوی الرشید» از مخالفان برجسته خاندان سعودی گفت: در صورتی که عاملان جنایت خاشقچی مجازات نشوند، بسیاری از مخالفان عربستانی خارج از کشور، بیم دارند که به دست رژیم سعودی از بین بروند.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، الرشید که چهارشنبه شب در کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه سخن می گفت، هشدار داد: در صورتی که قاتلان خاشقچی مجازات نشوند، بسیاری از مخالفان امثال ما که در کشورهای اروپایی به سر می برند از سوی دستگاه حاکمه سعودی مورد تعقیب قرار می گیرند و شاید به همان شیوه فجیعی که خاشقچی از پای درآمد، از میان برداشته شوند.
این استاد دانشگاه در انگلیس ادامه داد: رویکرد عربستان در سرکوب از مخالفان داخلی به معارضان خارج نشین تغییر کرده است و عناصر دستگاه سعودی همان جنایت را که در کنسولگری عربستان در ترکیه در مورد خاشقچی مرتکب شدند در مناطقی حضور دارند که کنوانسیون های بین المللی رعایت نمی شود.
این استاد دانشگاه یادآور شد: از زمان ولیعهدی بن سلمان، تروریسم از طریق سازمان های زیادی و علیه بسیاری از خاندان سلطنتی، نخبگان اقتصادی، لیبرال ها، شخصیت های قبیله ای و فعالان زن عربستانی گسترش چشم گیری یافته است.
الرشید در پایان گفت: این اقدام سرکوب گرایانه ولیعهد نه تنها جایگاهش را مستحکم نکرده، بلکه موقعیت بن سلمان را تضعیف نموده به گونه ای که نمی تواند ائتلافی برای سلطنت خود تشکیل دهد.
سخنان این مخالف سعودی درحالی بیان می شود که خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع نزدیک و آگاه به دربار سلطنتی سعودی گزارش داد که تلاش هایی در دستگاه حاکم برای جایگزینی بن سلمان و ممانعت از پادشاهی آینده او پس از مرگ پدرش جریان دارد.
شبس**9363**1613

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال