رئیس فدراسیون تنیس روی میز: شرکت 9 تیم در لیگ معجزه است

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون تنیس روی میز با بیان اینکه از برگزاری رقابت های لیگ در فصل جاری ناامید شده بود، شرکت 9 تیم در این مسابقات را به «معجزه» تشبیه کرد.

«مهرداد علیقارداشی» همچنین با اشاره به شرکت تیم ملی ترکیه در لیگ سال جاری، آن را یک اتفاق مهم دیگر در برگزاری این رقابت ها عنوان کرده است.
وی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: باشگاه های تنیس روی میز برای شرکت در این رقابت ها در حالیکه از خود اشتیاقی نشان نمی دادند، تیم ملی ترکیه برای حضور در لیگ ایران اعلام آمادگی کرد و بدنبال آن سایرین نیز آمدند.
وی افزود: خوشبختانه این اتفاقات باعث رشد 50 درصدی در جذب تیم های باشگاهی شد و امیدواریم با آمادگی تیم های شرکت کننده، سطح فنی رقابت ها نیز در حد قابل قبولی باشد.
رییس فدراسیون تنیس روی میز ایران در پاسخ به این پرسش که تیم ملی ترکیه با تمامی ملی پوشان خود در این مسابقات شرکت خواهد کرد یا خیر، اظهار داشت: به طور حتم این تیم با تمامی ملی پوشان خود در این رقابت ها حضور دارد و این موضوع سطح فنی مسابقات لیگ ما را نیز ارتقاء خواهد داد.
وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره شرکت ملی پوشان کشورمان در این مسابقات نیز عنوان کرد: تمامی ملی پوشان به جز «نیما عالمیان» که در لیگ فرانسه بازی می کند، در این رقابت ها شرکت دارند.
علیقارداشی درباره شرایط فنی سایر تیم های شرکت کننده به جز ترکیه در این مسابقات اظهار داشت: سطح فنی تیم های شرکت کننده مطلوب به نظر می رسد. البته در اول راه هستیم و ارزیابی در این رابطه کارشناسی شده نیست.
علیقارداشی در ادامه به تغییر شیوه برگزاری این رقابت ها در فصل جاری اشاره کرد و افزود: رقابت های فصل جاری را همانند لیگ های اروپایی برگزار می کنیم. در این شیوه طی دو تا سه روز تیم ها به صورت دوره ای با یکدیگر دیدار و سپس رقابت ها به مدت یک ماه تعطیل می شود.
به گفته وی لیگ امسال شش هفته به طول می انجامد و در حال حاضر در جریان برگزاری هفته نخست این رقابت ها در مجموعه ورزشی انقلاب هستیم.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز در خصوص میزان قرارداد بازیکنان تنیس روی میز با باشگاه ها و اختلاف پیش آمده در این زمینه یادآور شد: بهتر است بازیکنان در این مورد پاسخگو باشند اما تصور نمی کنم آنان از میزان قراردادشان ناراضی باشند.
وی درباره چگونگی شرکت تیم ملی ترکیه در رقابت های لیگ تنیس روی میز هم گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده، تمامی هزینه های رفت و آمد تیم ملی ترکیه در این رقابت ها بر عهده خودشان است و فقط امکانات اقامتی آنان در طول حضورشان در ایران بر عهده فدراسیون خواهد بود.
علیقارداشی در ادامه به شرکت بانوان ایران در رقابت های آزاد فنلاند نیز گریزی زد و گفت: هم اکنون «ندا شهسواری» و «مهشید اشتری» در اردوی آماده سازی به منظور شرکت در رقابت های آزاد فنلاند بسر می برند و هفته آینده به این مسابقات اعزام خواهند شد.
وی در خصوص اینکه چرا تیم کامل دختران ایران را به این مسابقات اعزام نمی کنید، گفت: به دلیل مشکلات بودجه ای و نداشتن حمایت کننده مالی نتوانستیم در این رقابت ها بیش از 2 نماینده داشته باشیم.
ورزشی **9144**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال